Քրեական գործերի տարափ կլինի․ ինչպե՞ս են արցախցի պաշտոնյաներն արձագանքում Փաշինյանի թիմի խոսքերին (video)
«Հայաստան» եւ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունները դիմել էին ԱԺ ղեկավարությանը Հայաստանի եւ Արցախի խորհրդարանների միջխորհրդարանական հանձնաժողովի արտահերթ նիստ գումարելու առաջարկով, որը ձգձգվում է: Այս մասին այսօր՝ մարտի 18-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ անդամ Գեղամ Մանուկյանը՝ հիշեցնելով, որ 2021-ի հոկտեմբերին ձեւավորված այդ հանձնաժողովն ամբողջական նիստ դեռ չի գումարել:
Անդրադառնալով իրենց Արցախ այցելությանը, նա նշեց. «Այցելել ենք այն գյուղերի մի մասը, որոնք արկակոծվել էին, թշնամու կողմից սպառնալիքների տակ են՝ Խրամոթ, Խնապատ եւ այլն: Համայնքի ղեկավարների, բնակիչների հետ հանդիպեցինք, ընդհանուր տրամադրությունը մարտական էր: Մեր այնտեղ գտնվելու ժամանակ էլ ադրբեջանցիների կողմից երաժշտություն էր միացվել: Խրամոթրի գյուղապետը շատա արգ բարձրախոսները միացրեց, հայրենասիրական երգերը ամբողջ գյուղում լսվում էին: