Ապու՛շ, չես տեսնու՞մ՝ դիմացդ ով է կանգնած․ տեղահանված արցախցի (video)
Ղարաբաղից փախստականները մարտի 16-ին բողոքի ակցիա են անցկացնում Երեւանում:
Ցուցարարները նախ բողոքի ցույց անցկացրեցին ՀՀ կառավարության շենքի դիմաց։ «Հանուն Հադրութի» հասարակական կազմակերպության ներկայացուցիչ Լեւոն Հայրիյանի կարծիքով՝ ներկայիս իշխանություններից վատ լինել չի կարող։ Նա մեղադրեց իշխանություններին անգործության մեջ, քանի որ նրանք չեն կարողանում նույնիսկ լուծել 20 հազար դրամ վճարելու հարցը։ «Ինչպե՞ս են պատրաստվում լուծել հայրենիքի պաշտպանության հարցը։ Հայաստանի ժողովուրդը, ինչպես եւ իշխանությունները, քնած վիճակում է: Պետք է հասկանալ, որ թուրքերի հիմնական նպատակը Երեւանն է՝ հայկական հարցն օրակարգից հանելու համար»,- ասաց Հայրիյանը։
ՀՀ կառավարության անգործության պատճառով ցուցարարները քայլեցին դեպի ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակի շենք, որ նամակ հանձնեն, ապա հանրահավաք անցկացնեն ՀՀ ԱԳՆ-ի շենքի եւ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների (Ռուսաստան, Ֆրանսիա եւ ԱՄՆ) դեսպանատների առջեւ։