Երևանի քաղաքապետը խիստ նկատողություն արեց ու զգուշացրեց (video)
Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանն այսօր իր դժգոհությունն է հայտնել կանգառասրահների վիճակից:
«Մեր կանգառասրահները շատ վատ վիճակում են գտնվում, դրանք բարոյապես մաշվել են: Ինձ համար մի քիչ անհասկանալի է այդ կանգառասրահների շահագործումը: Եթե չեմ սխալվում, 2022 թվականի բյուջեում մենք 25 միլիոն դրամի շրջանակում գումար էինք հատկացրել, որ նոր կանգառասրահներ դրվեն: Կշարժվենք այն ուղղությամբ, որ վարչական շրջաններով փոփոխություն անենք՝ համալիր լուծում լինի: Այնպես, ինչպես լուսավորությունն ենք անում, վերցնում ենք մի վարչական շրջան ու լուսավորությունը փոխում», - ասել է նա քաղաքապետարանի գործակարգավարական խորհրդակցության ընթացքում:
դիտվել է 445 անգամ
«Իրենց միակ կարմիր գիծը իշխանությունը պահելն է, մնացած բոլոր դեպքերում ցանկացած կարմիր գիծ հատելի է այս իշխանությունների համար». «Փաստ» ՔՊ-ում վերջապես գտան Հռիփսիմե Հունանյանին փոխարինողին. «Հրապարակ» Արթուր Վանեցյանն ու Գագիկ Ծառուկյանը կմիավորվե՞ն. «Հրապարակ» «Ամեն գնով գտի էդ ներքին կռիսներին ու դեմոնստրատիվ ցույց տուր տեղները». Աննա Հակոբյանը՝ Փաշինյանին Նոր մանրամասներ՝ Զովունիի զինված միջադեպից. կրակոց արձակած քաղաքացին հայտնաբերվել է Թալանել և, միաժամանակ, հանձնելը, ոչ այլ ինչ է, քան դավաճանություն․ Հասրաթյան Աննա Վարդապետյանը պատրաստվում է 2025-ի հաշվետվությանը. «Ժողովուրդ» Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը հրաժարվել է ցուցմունք տալ. «Ժողովուրդ» ՔՊ-ում քաղաքական փոթորիկ է. ներթիմային կասկածներ կան. «Ժողովուրդ» Ազգային փոքրամասնություններից ՔՊ ցուցակում ընդգկրված են նույն մարդիկ. «Հրապարակ» Ի՞նչ պլաններ ունեն Արևմուտքն ու Փաշինյանը երկաթուղու առումով. «Փաստ» Ամոթի ու խայտառակության խարանով դաջված. ո՞ւմ են երջանկացնում իշխանության գործողությունները․ «Փաստ» «ՀայաՔվեն» քաղաքական հայտ է ներկայացնում իշխանափոխության օրակարգով. «Փաստ» Փաշինյանը «տրաս է հանել» բոլորին անխտիր. «Մի քիչ էլ դուք վիզ դրեք». «Իրավունք» ԱԺ նախագահի պաշտոնի համար պայքարող ՔՊ-ականների թիվն ավելանում է. «Հրապարակ» ՔՊ-ի 50 ընտրյալները՝ նոր քննության առաջ. ներքին պայքարը թեժանում է. «Ժողովուրդ» Ուժեղ ձնաբքի պատճառով Երևան-Մոսկվա-Երևան չվերթը հետաձգվել է 5 միլիոնով տա՞լ, թե՞ 56 միլիոնով փրկել. իրական բանակցության գինը. Հովիկ Գրիգորյան Զովունիում կրակոցներ են հնչել. վիրավnր կա Վեհափառի նկատմամբ արգելքը իշխանությունների պառակտիչ ռազմավարության համատեքստում է․ Բեգլարյան «Թեհրան» հեռուստասերիալի պրոդյուսերին մահացած են գտել Երեկ ու այսօր Արարատ լեռան մոտակայքում թուրքական Bayraktar TB-2 ֆռռում. Դավիթ Գալստյան Ալեն Սիմոնյանի հայտարարությունը կեղտ է, որ հոսում է օրենսդիր մարմնի ղեկավարի բերանից, և այդ կեղտը հոսում է ոչ միայն հոգևորականների, այլև մեզ վրա. Ժաննա Ալեքսանյան Այս տարի արդեն 26 մահվան դեպք է արձանագրվել այդ հիմնարկներում. Գառնիկ Դանիելյան Բագրատ Սրբազանի բանտային առաջին հայեցեկարգային գրությունը՝ կրթության մասին