Բոլորը գիտեն՝ ինչ մեծ ազդեցություն ունի Խաչատուր Սուքիասյանը Վահագն Խաչատրյանի վրա․ Խամոյան (video)
Դա քաղաքական ցինիզմի դասական, դասագրքային օրինակ կարող է լինել: Այս մասին, այսօր՝ փետրվարի 4-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Ագնեսա Խամոյանը՝ անդրադառնալով ՔՊ խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանի հայտարարությանը, որը հորդորել էր ընդդիմադիրներին կողմ քվեարկել ՀՀ նախագահի թեկնածու Վահագն Խաչատրյանի թեկնածությանը:
«Իհարկե, ընդդիմությունը չի կարող ձայն տալ Նիկոլ Փաշինյանի կամակատար նախագահի թեկնածուին, ով երկրորդ փուլով դառնալու է ՀՀ նախագահ, ով արդեն իսկ հայտարարել է, խոստովանել է, որ ինքը լինելու է Նիկոլ Փաշինյանի որոշումները դակող նախագահ: Ինչպես Նիկոլ Փաշինյանն է ասել կառավարության նիստի ժամանակ, նա ապահովում է իշխանական բուրգի ներդաշնակեցումը: Այն հանգամանքը, որ կարողանալու են 65 ձայնով նախագահ կարգել Վահագն Խաչատրյանին, իրեն հաջողվելու է ապահովել իր իշխանական բուրգի անխափան աշխատանքը»,-ասաց նա: