Հայկ Խանումյանի նման չինովնիկ մեզ պետք չի․ նա պետք է հրաժարական տա․ արցախցի տեղահանված (video)
Արցախի տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարար Հայկ Խանումյանը եթերում հայտարարեց, որ միջազգային կառույցներն էլ են խոչընդոտ հանդիսանում, որ տեղահանված արցախցիները վերադառնան Արցախ. Այսինքն միջազգային կառույցները, որ ինչ-որ չափով մեզ աջակցություն են տրամադրում, դրանով խոչընդոտում են, որ մարդիկ գնան Արցախ: Այս մասին, այսօր՝ փետրվարի 4-ին, Արցախի ներկայացուցչության դիմաց տեղահանված արցախցիների բողոքի ակցիայի ժամանակ նշեց ակցիայի մասնակիցներից մեկը:
Նա մանրամասնեց, որ միջազգային կառույցները մարզերում տեղահանված արցացխիներին բրիկետով, վառելափայտով օգնում են կամ կոմունալ վճարումները մի մասով օգնում են. «Միջազգային կառույցները խոչընդոտ չեն հանդիսանում, ընդհակառակը, օգնում են, որ մենք այստեղ գոյատեւենք, իսկ երբ մեզ կասեն, որ ձեր բնակարաններն Արցախում պատրաստ են, մենք մեծ հաճույքով կգնանք: Հայկ Խանումյանը պետք է հրաժարական տա, մեզ Հայկ Խանումյանի նման պետական չինովնիկ պետք չի»,-ընդգծեց նա: