Իրավիճակը լարվեց.Իզաբելա Աբգարյանի ձայնը կտրել փորձողների վերջը հեչ լավ չի եղել (video)
Այսօր ես պետք է այս ամբիոնից ներկայացնեի իմ նախագիծը, որով պետք է հարգանքի տուրք մատուցվեր մեծանուն երեւանցին, ֆենոմենալ գրականագետ ու դասախոս Լեւոն ներսիսյանին, բայց իմ նախագիծը հանվել է օրակարգից, փոխարենը բերվել է այս նախագիծը, որով նախատեսվում է պաշտոն տալ Լեւոն Հովհաննիսյանին: Այս մասին, այսօր՝ դեկտեմբերի 28-ին, Երեւանի ավագանու նիստում հայտարարեց ավագանու անդամ Իզաբելլա Աբգարյանը:
«Տեղի է ունենում արժեհամակարգերի բախում: Երբ մարդն իր պաշտոնի հավակնությունները չի կարողանում ստորադասել թիմի միասնությանը, քաղաքապետի հետ աշխատելու հանգստությանը, դա որակի ու տեսակի մասին է խոսում:
Իզաբելլա Աբգարյանը հայտարարեց, որ վայր չի դնելու ավագանու անդամի մանդատը. «Ես «Իմ քայլը» ցուցակին համաձայնել եմ միանալ այն պատճառով, որ ցուցակը գլխավորում էր Հայկ Մարությանը: Ես միշտ սատարել եմ քաղաքացու, քաղաքի շահը՝ մշտապես հակառակվելով քաղաքապետի հետ, երբ գտել եմ, որ երեւանցու շահը այս կամ այն հարցը չի բխում: Ես քաղաքապետից ունեցել եմ մանդատ բացելու ցանկացած դուռ, այդ թվում քաղաքապետարանում, ցանկացած հետաքննություն անելու, նաեւ կոռուպցիոն ռիսկերի վերաբերյալ:
Երբ մարդիկ մեղադրում էին քաղաքապետին կոռուպցիոն դեպքերը ոչ բավարար հետաքննելու մեջ, կոնկրետ քաղաքացի Գրիգոր Ութունջյանի դիմումի համաձայն կասկած կար, որ այս շենքում տեղի է ունեցել կոռուպցիոն գործարք: Հենց շենքի բնակիչները այս օրերին ինձ ասում էին՝ մենք ձեզ հետ ենք, Հայկ Մարությանի հետ ենք:
Դա է կարեւոր, ես գիտեմ, որ ավագանու մանդատը տալիս է Երեւանի քաղաքացին իր քվեով: Տալիս է ոչ թե կուսակցական շահերին, այլ երեւանցու շահերը սպասարկելու համար: Ես դա արել եմ միշտ:
Երբ այսօր տարբեր ֆեյքային էջերին հնչում են պահանջներ՝ վայր դիր մանդատդ, ի՞նչ ես արել, ես ուզում եմ իմանաք, որ ես որեւէ մեկին չեմ դավաճանել: Ես իսկապես ուզում էի վայր դնել մանդատը, երբ մեծ խնդիրներ էի տեսնում հեղափոխության օրակարգի սպասարկման հետ կապված»: