Լարված իրավիճակ.ինչպես են կարմիրբերետավորները բերման ենթարկում Բաղրամյան պողոտան փակած քաղաքացիներին (video)
Գերեվարված և անհետ կորած զինծառայողների ծնողները, որոնք վաղ առավոտից բողոքի ակցիա են անցկացնում ԱԺ-ի Դեմիրճյան փողոցի մուտքի մոտ՝ պահանջելով հանդիպում ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հետ, քայլերթով եկան դեպի Բաղրամյան պողոտա՝ շարունակելու բողոքի գործողությունները։
Մինչ այդ ծնողներին խորհրդարանից տեղեկացրեցին, որ Սիմոնյանը պատրաստ է հանդիպել նրանցից միայն երկու հոգու հետ, ինչից էլ վրդովված՝ բողոքի ակցիայի մասնակիցները որոշեցին փակել փողոցներ։
Բաղրամյան պողոտայում երթևեկությունը կաթվածահար է, գերեվարվածների և անհետ կորածների ծնողները շարունակում են բողոքի գործողությունները։
Ոստիկանները, կարմիրբերետավորները բողոքի գործողություն իրականացնող ծնողներին փորձում են հեռացնել տարածքից՝ նրանցից ոմանց բերման ենթարկելու միջոցով։ Քաշքշուկ է ծագել, բողոքի ակցիայի մասնակիցները պնդում են իրենց պահանջը՝ Ալեն Սիմոնյանը պետք է գա և պատասխան տա իր հայտարարության համար։