Ալեն Սիմոնյանը զգուշացրեց ընդդիմությանը (video)
Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն այսօր՝ դեկտեմբերի 7-ին, արձագանքեց իր հասցեին ԱԺ-ում այսօր հնչեցված հայտարարությանը, որն արել է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արեգնազ Մանուկյանը:
«Դահլիճից դուրս աշխատասենյակում անընդհատ լսում եմ, որ իմ անունն են տալիս. ասացի՝ գամ, ոչ մի բան բաց չթողնեմ, մեր գործընկերներին ողջունեմ, որոշակի հարցերի հետ կապված լուսաբանեմ:
Կարծում եմ՝ սուտ ասած չեմ լինի, եթե ասեմ, որ Հայաստանի ժողովուրդը հոգնել է կենցաղային և ոչ քաղաքական ելույթներից: Ես կարծում եմ՝ հոգնել են այն բանից, որ մենք այստեղ իրար տարբեր ձևերով բզկտում ենք: Նրանք գործ եւ օրենսդրական նախաձեռնություններ են ուզում տեսնել»,-ասաց Ալեն Սիմոնյանը:
ԱԺ նախագահը չցանկացած անդրադառնալ ընդդիմադիր գործընկերների հայտարարություններին՝ հայտարարելով, թե դրանք, հիմնականում, կրում եմ դեմագոգիկ բնույթ:
«Տիկին Արեգնազ Մանուկյանի ելույթի հետ կապված կարելի է ասել 2-3 բան. Առաջինը, ես բոլոր բարձրացված հարցերին արդեն պատասխանել են: Երկրորդը, տիկին Մանուկյանը դատարանում ստիպված կլինի իր ասածները ապացուցել, հակառակ պարագայում կվճարի գումար և այստեղից կհերքի իր ասածներն իմ անձի վերաբերյալ, որովհետև դրանք կատարյալ սուտ են»,-ասաց նա: