5 միլիարդը նորից գնաց առողջապահության նախարարություն (video)
Ճիշտ ժամանակին կիրառված սահմանափակող միջոցառումները հնարավորություն են տալիս պաշտպանելու ոչ միայն մարդկանց առողջությունը, այլ նաեւ տնտեսությունը: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը
«Այս համավարակը ստեղծել է ճնշում, եւ առողջապահական համակարգերի, եւ տնտեսությունների, եւ ազգային անվտանգության առումով շատ լուրջ մարտահրավեր է: Բայց ո՞րն է մեր ճանապարհը: Եթե մենք չենք կիրառում սահմանափակող միջոցառումներ, ապա ի՞նչ իրավիճակի առջեւ ենք մենք կանգնում: Շատ ավելի վատ՝ եւ առողջապահական, եւ տնտեսական, եւ բոլոր առումներով: Այսինքն, ճիշտ ժամանակին կիրառված սահմանափակող միջոցառումները մեզ հնարավորություն են տալիս պաշտպանելու առաջին հերթին մարդկանց կյանքն ու առողջությունը, բայց նաեւ տնտեսությունը: Նաեւ նույն ռեստորանները, նույն համերգային եւ այլ գործունեությունը: Որովհետեւ եթե մենք ունենում ենք կառավարելիության շրջանակից դուրս հիվանդացության աստիճան, բոլորս հասկանում ենք, որ խնդիրը արդեն անդրադառնում է բոլորիս վրա», - ասաց նա: