Փաշինյանին ու Արմեն Սարգսյանին կանչելու ենք,իրենք պիտի հարցերի պատասխանեն. Արծվիկ Մինասյան (video)
Մենք անելու ենք ամեն ինչ, որպեսզի քննիչ հանձնաժողովների մասին կարծրատիպերը կոտրվեն, և ունենանք հավաստիության բարձր մակարդակ ունեցող զեկույց։ Այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար, քննիչ հանձնաժողովի նախագահ Արծվիկ Մինասյանը` անդրադառնալով Արցախյան 44-օրյա պատերազմի օրերին «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին նվիրաբերված գումարները կառավարությանը փոխանցելու հարցն ուսումնասիրելու նպատակով ստեղծված հանձնաժողովի սպասվող աշխատանքներին։
«Այն, որ գործող իշխանությունը տորպեդահարեց հանձնաժողովի` ավելի շուտ ստեղծումը, և մեր արձագանքից հետո միայն ներկայացրին իրենց թեկնածուներին, խոսում է այն մասին, որ ընդդիմությունը որոշակի ազդեցություն կարողացավ ունենալ։ Հարցադրումները, որ ընդունվեցին, չափազանց կարևոր էին ելակետային աշխատանքներ սկսելու առումով։ Համոզված եմ՝ երբ հարցերից շատերի պատասխանները գան, փաստերի ուժով, անկած քաղաքական հայացքներից, մարդիկ պարտադրված են լինելու պատասխաններ տալ։ Հիմնադրամից գումարների փոխանցումը պետական բյուջե հստակեցված չէ` ինչ նպատակով են արվել։ Դրանք անհատույց տրվել են պետական բյուջե։ Արդյո՞ք այդ փոխանցման իրավասությունը հիմնադրամը ուներ և եթե ուներ, ինչ կարգով պետք է հաշվետվություն տա հազարավոր մեր հայրենակիցներին, եւ կառավարությունը պետք է պատասխանի` այն միջոցները, որոնք ներկայացվել են որպես նվիրաբերություն, արյո՞ք ծառայել են իրենց նպատակին, թե, այնուամենայնիվ, եղել են չարաշահումներ»,- նշեց Մինասյանը։