Ջհանգիրյանի ձեռքերով զանգովի արդարադատություն են իրականացնում. Արեգնազ Մանուկյան (video)
Երևանում՝ Բարձրագույն դատական խորհրդի շենքի մոտ հավաքվել են քաղաքացիներ՝ ի աջակցություն Գորիսի համայնքապետ Առուշ Առուշանյանի, ուշադրության կենտրոնում պահելու քաղաքական հետպանդման գործերը:
Հիշեցնենք, որ Սյունիքի ընդհանուր իրավասության դատարանում մեկնարկել է Գորիսի նորընտիր համայնքապետ, այս պահին կալանավորված Առուշ Առուշանյանի գործով դատական նիստը։ Գորիսում դատարանի դիմաց նույնպես հավաքված են քաղաքացիներ՝ պահանջելով դատարանից ազատ արձակել նրան:
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արեգնազ Մանուկյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ ԲԴԽ նախագահի պաշտոնակատար Գագիկ Ջհանգիրյանի դեպքում գործ ունեն իշխանության դեմագոգիկ և կեղծ բնույթի հետ:
«Այսպես ասած նախկինների դեմ պայքարի հիման վրա իշխանության եկած անձինք պաշտոն են տալիս մի մարդու, որը ոչ թե նախկին է, այլ նախկինագույն: Այդ մարդու ձեռքով իրենք զանգովի արդարադատություն են իրականացնում, քաղաքական հետապնդման են ենթարկում այն բոլոր մարդկանց, ովքեր պարզպես ունեն ընդդիմադիր հայացքներ: Այդ գործերի բնույթը ծիծաղելի է»,- ասաց ընդդիմադիր պատգամավորը: