5165 շարժումը շարունակում է հիմնավոր կասկածներ ունենալ, որ Նիկոլ Փաշինյանը չի կարողանում բանակցել ՀՀ համար շահեկան փաստաթղթի շուրջ և կայացնում է միանձնյա որոշումներ։ Նոյեմբերի 26-ին Սոչիում կայացած եռակողմ Պուտին-Ալիև-Փաշինյան հայտարարության ստորագրությունը ավելի է խորացրել 5165 շարժման մտահոգությունները, այսօր հրավիրված ասուլիսում հայտարարեց շարժման հիմնադիր անդամ Մենուա Սողոմոնյանը։
Նա ներկայացրեց 5165 շարժման հայտարարությունը, որում ընդգծվում է՝ Փաշինյանը Սոչիում ստորագրել է մի փաստաթղթի ներքո, որի առնչությամբ ՌԴ նախագահն ասել է, որ մինչև տարեվերջ պատրաստ կլինեն սահմանազատման և սահմանագծման մեխանիզմները։
Շարժման պահանջն էր, որպեսզի Փաշինյանը հանրայնացնի հենց այդ մեխանիզմները, մինչդեռ նոյեմբերի 23-ին նա հայտարարում էր, որ Սոչիում կայանալիք եռակողմ հանդիպմանը խոսքն ընդամենը սահմանազատման և սահմանագծման հանձնաժողով ստեղծելու մասին է լինելու։