ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստը լարված մթնոլորտում է անցնում։ Օրակարգում հանձնաժողովի փոխնախագահի ընտրության հարցն է։
ՔՊ-ական պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանն, արձագանքելով Գեղամ Մանուկյանին, թե ՊՆ-ն սահմանային իրավիճակի վերաբերյալ պատշաճ տեղեկատվություն չի տրամադրում և հանրությունը ստիպված այլ աղբյուրներից է տեղեկատվություն ստանում, ասաց.
«Դուք եք ապատեղեկատվության աղբյուր»։
«Արդեն որերորդ անգամ մանիպուլյացիաների, կեղծ տեղեկությունների միջոցով, պարոն Քոչարյան, Դուք և հանձնաժողովի մի շարք անդամներ...», - ասաց հանձնաժողովի անդամ Արծվիկ Մինասյանը։
Հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը ընդհատեց նրան:
«Գնա փողոցում քո գործը արա, էստեղ դուք ընդամենը շոու անող եք», - նրանց հետևից բղավեց Անդրանիկ Քոչարյանը։
Արծվիկ Մինասյանը դարձյալ վերադարձավ, հայտարարեց, թե դիմում է դատախազություն՝ անմիջապես հարուցել քրեական գործ, և բացահայտել, թե ովքեր են դավաճանները, ովքեր են Հայաստանը հասցրել այս վիճակին։
«Այո՛, անպայման, պետք է բացահայտել, թե ովքեր են Ադրբեջանի հետ սինքրոն աշխատում, սինքրոն, մեկին մեկ», - տեղից բղավեց ՔՊ-ական պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանը։
Արթուր Ղազինյանը 13-րդ անգամ չընտրվեց հանձնաժողովի փոխնախագահի պաշտոնում։