«Իհարկե, խիստ զավեշտալի է՝ այն մարդկանցից լսել օլիգարխների մասին հիշատակումներ, որոնց պատգամավորական ֆրակցիայում առնվազն մի քանի քրեաօլիգարխի ներկայությունն արդեն իսկ հաստատված փաստ է»,- վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանի մեկնաբանություններին ահա այսպես արձագանքեց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Աննա Մկրտչյանը:
Հիշեցնենք, որ այսօր արձագանքելով «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աղվան Վարդանյանի դիտարկումներին՝ Արայիկ Հարությունյանը նշել էր. «Ինչ վերաբերում է Քաղաքացու տոնին՝ մենք ամեն տարի պետք է նշենք: Ասեմ ավելին՝ հնարավորության դեպքում այդ բյուջեները պետք է ավելացնենք, որովհետև, ի տարբերություն ձեր իշխանության տարիների՝ քաղաքացին մեր գերագույն արժեքն է: Քաղաքացին է, որ ցույց է տալիս յուրաքանչյուրիս տեղը մեր քաղաքական կյանքում: Այո, մենք չենք կարող նշել օլիգարխի տոն ու չենք նշելու, մենք չենք նշելու բյուջեից գումարներ հափշտակողների տոն, սա այլ արժեհամակարգ կրող քաղաքական ուժերինն է. մենք նշելու ենք քաղաքացու տոնն ու ավելի մեծ շուքով»: