Մի շարք փաստեր խոսում են այն մասին, որ Գորիս-Կապան ճանապարհի հատվածը դե ֆակտո տրված է Ադրբեջանին։ Այս մասին այսօր՝ հոկտեմբերի 6-ին, Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աննա Գրիգորյանը։
Անդրադառնալով Հայաստանի օդային տարածքով դեպի Նախիջևան կատարած Ադրբեջանի չվերթին, Գրիգորյանը նշեց, որ այդ հարցն այսօր անպայման բարձրացնելու են Կառավարության հետ հարց ու պատասխանի ժամանակ։
«Սա առաջին օդային միջանցքն էր, որ տրվեց Ադրբեջանին։ Մենք հարց ու պատասխանի ժամանակ պարզաբանումներ կստանանք, թե ինչու է, որ Իրանը փակում է օդային սահմանը, իսկ Հայաստանը, որ բազմաթիվ չլուծված խնդիրներ ունի, տալիս է այդ օդային միջանցքը։ Ադրբեջանը ռազմատենչ հայատարարություններով է հանդես գալիս, դու ասում ես՝ եկեք խաղաղ լինենք, նույնիսկ քո օդային սահմանն ես բացում և փաստացի հիմք ես պատրաստում նոր կապիտուլյացիայի»,- հավելեց Գրիգորյանը։