Եռաբլուրը եռապատկածները գնացին Եռաբլուր, ու... Մելիքյան (video)
Այս պահին արդեն վեց դիմում է ներկայացվել Սահմանադրական դատարան։ Այս մասին խորհրդարանում իրավաբանների հետ քննարկման ժամանակ ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արամ Վարդևանյանը։
Քննարկմանը մասնակցող իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը, անդրադառնալով ծանր վիրավորանքի հետ կապված օրենսդրական կարգավորումներին, ասաց, որ սրա հետ կապված կա թե՛ բարոյական և թե՛ իրավական խնդիր։
«Իրավական տեսանկյունից դժվար է բանավիճելը, որ մենք այստեղ ունենք հետընթաց և հակասահմանադրական իրավիճակ։ Առաջարկում եմ, որ ընդդիմադիր խմբակցությունները ՍԴ ներկայացվելիք դիմումում ներառեն նաև այն փաստաթղթերը, որոնք ընդունված են եղել Հայաստանի՝ ԵԽ-ին անդամակցության ժամանակ, երբ դա եղել է պարտավորություն։ Վարչապետի աթոռը զբաղեցնող անձն այն ժամանակ նույնպես քրեական հետապնդման էր ենթարկվում վիրավորանքի համար։ Սրանք փաստարկներ են, որոնք այս ինստիտուտի ոչ միայն իրավական, այլև բարոյական կողմն են կասկածի տակ դնում, որովհետև մի բան, որի դեմ դու պայքարել ես, այժմ բերում, դարձնում ես դագանակ», - ասաց նա։