Սասուն Խաչատրյանը նոր պաշտոն ստացավ (video)
ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանը նշանակվեց  հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ: Նման որոշում այսօր կայացվեց կառավարության նիստում:
Վարչապետի աշխատակազմի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը, ներկայացնելով հարցը, ասաց , որ սա կարեւոր քայլ է հակակոռուպցիոն քաղաքականության իրականացման ճանապարհին: Նա հիշեցրեց, որ մրցույթին հայտ էին ներկայացրել 3 դիմորդներ՝ Սասուն Խաչատրյանը, Գառնիկ Թորոսյանը եւ Դավիթ Մկրտումյանը: Սեպտեմբերի 10-ին տեղի է ունեցել մրցույթը, որտեղ առավելագույն միավորումներ է հավաքել Սասուն Խաչատրյանը:
Սասուն Խաչատրյանը նշեց, որ կառույցը լինելու է մասնագիտացված քննչական մարմին, որն ունենալու է նաեւ օպերատիվ-հետախուզական գործառույթներ: Մասնագիտացումը բերելու է արդյունավետության բարձրացման: Կառույցն սկսելու է գործել առավելագույնը մեկ ամիս եւ 6 օր անց: Ամբողջությամբ այդ ընթացքում չի գործի, ընդամենը 20 քննիչ կնշանակվի, իսկ ամբողջ ծավալով կսկսի գործել եկող տարվա սկզբից: Եկող տարի նախատեսվում է նաեւ ստեղծել տարածքային մարմիններ»,-ասաց նա: