600 հազար դոլարանոց բնակարանի մասին հարցրեք Խաչատուր Սուքիասյանին․ Գագիկ Ջհանգիրյան (video)
Խնդրում եմ հաստատել կամ հերքել լուրերը. վերջերս, երբ ընտրվել եք ԲԴԽ նախագահ, ձեր որդու համար Երևանի Կասկադ թաղամասի հատվածում 600 հազար դոլարով բնակարան եք ձեռք բերել։ Այս մասին Ազգային ժողովում ՀՀ բարձրագույն խորհրդի նախագահի պաշտոնակատար Գագիկ Ջհանգիրյանին հարցրեց «Հայաստան» դաշինքի պատգամավոր Արեգնազ Մանուկյանը։
Գագիկ Ջհանգիրյանը շեշտեց, որ Խաչատուր Սուքիասյանը իր խնամին է։ «Ուրեմն շենքը կառուցել է իմ խնամի Խաչատուր Սուքիասյանի եղբայրը, ուրեմն այդ փողերն էլ կամ իրենք են տվել, կամ չեն տվել, ես տեղյակ չեմ, իրենց հարցրեք»,-ասաց նա։
Արեգնազ Մանուկյանը շարունակեց հարցը․ «Այսինքն նա Ձեզ կաշառք է տվել, կոռուպցիոն դեպքի հետ գործ ունե՞նք, որքան էլ ձեր խնամին է, բայց դուք պաշտոնյա եք»։
Ի պատասխան՝ Գագիկ Ջհանգիրյանը պատասխանեց․ «Ինչ կապ ունի, ազիզ ջան, իմ տղան չափահաս է, արդեն երկու և ավելի տարի է՝ առանձին են ապրում, առանձին ընտանիք են, երկու երեխա ունեն, երրորդը ուզում ենք, որ ունենան, դեռ չեն ունեցել, եթե հիմա իր կնոջ հայրը, կամ հորեղբայրը․․․ իմիջայլոց հիփոթեքով էլ ձևակերպել են, այդպիսի գումար ոչ էլ Սուքիասյանն է վճարել, այդ բոլորը երևակայության արդյունք են»,–ասաց նա։
դիտվել է 1732 անգամ
Դատախազությունը պահանջում է Ավագյանից հօգուտ ՀՀ-ի բռնագանձել 10 անշարժ գույք և դրամական միջոցներ Պատրաստվում են բանակցությունների Ծառուկյանի ու Սամվել Կարապետյանի հետ (video) Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց՝ երկրից բացակայելու արգելքը վերացվել է Օրվա կադր․ Սալիկապատված փոս «Ժողովու՛րդ, հենց այդ օրը սխալվելու իրավունք չունենք, թե չէ գիտե՞ք՝ ինչի կանցնի Նիկոլը»․ Սաղաթելյան (video) «Խաղաղությունը» եկավ մի փոքր չսափրված ադրբեջանական «ծիծեռնակի» տեսքով Երևանում օնլայն տաքսիների վարորդները բողոքի ակցիա են անցկացնում (video) Մոսկվայի և Բաքվի միջև չերևացող «սառը պատերազմը» շարունակվում է. ի՞նչ սպասել դրա արդյունքում Փաշինյանն ու Էփշտեյնի ֆայլերը․․․ որտե՞ղ է կապը (video) Զախարովայի կտրուկ արձագանքը՝ Փաշինյանի վերջին հայտարարությանը (video) Ով է սրբազանին խնամում և ինչ են խնդրել գյումրեցիներին «Նիկոլականնե՛ր, 300 հազար ադրբեջանցիները գալիս են, ձեր աղջիկներին ո՞նց եք պահելու»․ Նարե Սոսե (video) Ներխուժել են Անի Սամսոնյանի աշխատասենյակ Հասարակության ազդանշանը՝  կապի ավարտ Փաշինյանի հետ Թրամփի վարչակազմը հակակրանք ունի՞ Եվրոպայի նկատմամբ Ավստրիայում մեկնարկել է Եպիսկոպոսաց հավաքը Մեր երկրի վրա հարձակվելուց առաջ, թշնամիները պետք է երկար մտածեն․ Ավետիք Քերոբյան (video) Ալիևը ծաղրում ու թաղում է Նիկոլ Փաշինյանի «խաղաղության խաչմերուկը» Դատավորներն իրենց չվերաբերող ոլորտի մասին կայացրել են այնպիսի որոշումներ, որոնք անհնարին է կատարել Ո՞րտեղ են արցախցիների գումարները, «Արցախբանկի» Արտա՛կ, բարենպաստ պայմաններ են, հա՞, ՀՀ-ում Ժնևում ավարտվել են Ուկրաինայի, Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի միջև բանակցությունները «Աննա՛, դու Նիկոլից շատ ես պատասխան տալու, գիտե՞ս՝ ինչու»․ Նարե Սոսե (video) ՇՏԱՊ․ կործանանար է․ 234 դպրոց կանգնած է փակման վտանգի առաջ․ Մենուա Սողոմոնյան (video) #ՈՒՂԻՂ․ «Նիկոլի ու Աննայի թոզն անցել է․ լուրջ են զգուշացրել»․ Արտակարգ և լիազոր դեսպան (video) Ալիևը կբանտարկի՞ «ռազմական հանցագործ» Նիկոլին․ Տիգրան Չոբանյան (video)