Ամենաթողության ու ամեն ինչ զիջելու պայմաններում ադրբեջանական կողմը լկտիանում է։ Որոտանի մոտ ոստիկանական հենակետ են դրել և կանգնեցնում են իրանական բեռնատարները և գումար են գանձում։ Այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցի ընթացքում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Վահե Հակոբյանը։
Խոսելով Գորիս-Կապան ճանապարհին տեղի ունեցածից մասին` Վահե Հակոբյանը շեշտեց նաև խնդրի տնտեսական կողմը` նշելով, որ Հայաստանի ապրանքաշրջանառության 40 %-ը կատարվում է Իրանի կողմից։
«Այս իրավիճակում Սյունիքի համայնքապետները շարունակվում են կալանավորված մնալ։ Պատկերացրեք՝ Առուշ Առուշանյանը լիներ քաղաքում, ինչ էր կատարվելու։ Դրա համար մերժեցին Առուշ Առուշանյանի խափանման միջոցը գրավով փոխարինելու միջնորդությունը։ Շարունակվում է վարչապետի աթոռը զբաղեցնող անձի վրեժխնդրությունը։ Եթե մտածում է՝ ինքը ցմահ է նստելու այդ աթոռին, սխալվում է»,- ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Վահե Հակոբյանը։