Ինչո՞ւ են պետպատվերով բուժումները սառեցվել. պարզաբանում է առողջապահության նախարարը (video)
Կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվելու կամ ամիսը երկու անգամ ՊՇՌ թեստ հանձնելու մասին որոշումը չի հակասում ՀՀ օրենքներին եւ սահմանադրությանը: Նման կարծիք լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը:
«ՀՀ-ում գործում է բնակչության սանիտարահամաճարակային պաշտպանության մասին օրենքը, որը հստակ կետերով ամրագրումներ ունի, ինչին հղում կատարելով ընդունվել են ենթաօրենսդրական ակտեր, եւ այդ ենթաօրենսդրական ակտերը բխում են օրենքներից, այսինքն այն նորմը, որը սահմանված է, ամբողջությամբ համապատասխանում է բոլոր պահանջներին եւ գործում է: Իսկ գիտենք, որ մարդու իրավունքները կարող են սահմանափակվել միայն օրենքով սահմանված դեպքերում: Այսինքն որեւէ խնդիր այստեղ սահմանադրության, օրենքների հետ մենք չունենք», - ասաց նա:
Լուրջ գլխացավանք է լինելու․ Թեհրանի համար անընդունելի իրավիճակ է (video) Դատախազությունը պահանջում է Ավագյանից հօգուտ ՀՀ-ի բռնագանձել 10 անշարժ գույք և դրամական միջոցներ Պատրաստվում են բանակցությունների Ծառուկյանի ու Սամվել Կարապետյանի հետ (video) Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց՝ երկրից բացակայելու արգելքը վերացվել է Օրվա կադր․ Սալիկապատված փոս «Ժողովու՛րդ, հենց այդ օրը սխալվելու իրավունք չունենք, թե չէ գիտե՞ք՝ ինչի կանցնի Նիկոլը»․ Սաղաթելյան (video) «Խաղաղությունը» եկավ մի փոքր չսափրված ադրբեջանական «ծիծեռնակի» տեսքով Երևանում օնլայն տաքսիների վարորդները բողոքի ակցիա են անցկացնում (video) Մոսկվայի և Բաքվի միջև չերևացող «սառը պատերազմը» շարունակվում է. ի՞նչ սպասել դրա արդյունքում Փաշինյանն ու Էփշտեյնի ֆայլերը․․․ որտե՞ղ է կապը (video) Զախարովայի կտրուկ արձագանքը՝ Փաշինյանի վերջին հայտարարությանը (video) Ով է սրբազանին խնամում և ինչ են խնդրել գյումրեցիներին «Նիկոլականնե՛ր, 300 հազար ադրբեջանցիները գալիս են, ձեր աղջիկներին ո՞նց եք պահելու»․ Նարե Սոսե (video) Ներխուժել են Անի Սամսոնյանի աշխատասենյակ Հասարակության ազդանշանը՝  կապի ավարտ Փաշինյանի հետ Թրամփի վարչակազմը հակակրանք ունի՞ Եվրոպայի նկատմամբ Ավստրիայում մեկնարկել է Եպիսկոպոսաց հավաքը Մեր երկրի վրա հարձակվելուց առաջ, թշնամիները պետք է երկար մտածեն․ Ավետիք Քերոբյան (video) Ալիևը ծաղրում ու թաղում է Նիկոլ Փաշինյանի «խաղաղության խաչմերուկը» Դատավորներն իրենց չվերաբերող ոլորտի մասին կայացրել են այնպիսի որոշումներ, որոնք անհնարին է կատարել Ո՞րտեղ են արցախցիների գումարները, «Արցախբանկի» Արտա՛կ, բարենպաստ պայմաններ են, հա՞, ՀՀ-ում Ժնևում ավարտվել են Ուկրաինայի, Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի միջև բանակցությունները «Աննա՛, դու Նիկոլից շատ ես պատասխան տալու, գիտե՞ս՝ ինչու»․ Նարե Սոսե (video) ՇՏԱՊ․ կործանանար է․ 234 դպրոց կանգնած է փակման վտանգի առաջ․ Մենուա Սողոմոնյան (video) #ՈՒՂԻՂ․ «Նիկոլի ու Աննայի թոզն անցել է․ լուրջ են զգուշացրել»․ Արտակարգ և լիազոր դեսպան (video)