«Սերժ Սարգսյանը բոլորին ա կեղեքել, Վաչոն ո՞վ ա, որ իր հաշվին 10 մլն ունենա». Խաչատուր Սուքիասյան (video)
Մինչեւ 1998 թվականը, իհարկե, շատ սխալներ ու անօրինականություններ կային, բայց քաղաքական համակարգ էլ կար։ Այս մասին այսօր՝ օգոստոսի 26-ին, Ազգային ժողովում՝ լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանը։
Անդրադառնալով Սերժ Սարգսյանի փաստաբանի հայտարարությանը Խաչատուր Սուքիասյանի դեմ դատական հայց ներկայացնելու մասին, Սուքիասյանը նշեց, որ դրա համար ուրախ է
«Ամեն ինչի պատրաստ եմ, փաստաբան միայն նա չունի, ես էլ փաստաբան ունեմ։ Փաստաբանները կգնան ու այդ գործընթացին կմասնակցեն։ Ես ամեն ինչը հիմնավոր եմ ասում։ Իր տեսքը ձեզ բավարար է, եկած ժամանակ ու հետո ու մնացած իր ունեցվածքը։ Հայաստանի Հանրապետությունը ոչ մեկի սեփականությունը չի։ Մի հատ էլ իրան կհարցնեք՝ Որոտանը ով է ձեռք բերել։ Որոտանը Հայաստանի լավագույն տնտեսական միավորներից է եղել։ Ես իր փեսային էլ եմ տեսել, երբ դեռ նոր պետք է դառնար փեսա։ Ասում էին՝ հերը պետական հիվանդանոցի ղեկավար է, գլխավոր բժիշկ է։ Գլխավոր բժշկի տղան դառնում է տասնյակ հզոր կառույցների սեփականատեր»,- ընդգծեց նա։