«Նվազագույն կոնկրետություն, պարտավորությունների անորոշություն, քաղաքացիներին մոլորեցնելու անսահման հնարավորություն»,- «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աղվան Վարդանյանն այսպես բնորոշեց կառավարության ծրագիրը՝ նշելով, որ վտանգավոր գաղափարներին առանձին կանդրադառնա։
Դիմելով իշխանական պատգամավորներին՝ Վարդանյանն ասաց, որ նրանք իրենց բնույթով կառուցող չեն, և, որ իշխանության քայլերն ու մոտեցումները հակապետական են․
«Ձեր իշխանության 3 տարիներն ասվածի վկայությունն են՝ Արցախի հարցում, հանրային հարաբերություններում, արտաքին քաղաքականության մեջ։ Այս 3 տարիներին ինչ հայտարարել եք՝ 90%-ով հակառակն եք արել, երկիրը տարել եք խայտառակ պարտության, միտումնավո՞ր, թե՞ ոչ՝ կպարզվի, ողբերգական կորուստներ եք բերել, ձախողել եք բոլոր ոլորտները, քայքայել եք բանակը, Լևոն Տեր-Պետրոսյանի խոսքով՝ կազմաքանդել եք պետությունը»։