Պետական պահպանության ծառայության պետը հանցագործություն է կատարել՝ ոչ միայն ցուցումներ տալով, այլ նաեւ անմիջականորեն ներգրավվելով անհամաչափ ուժի կիրառման մեջ։ Այս մասին այսօր՝ օգոստոսի 24-ին, Ազգային ժողովում՝ լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը։
«Անհամաչափ ուժ կիրառելով եւ անվայելուչ պահվածքով՝ փորձում էին Աննա Մկրտչյանին դահլիճից դուրս հանել, ինչին ընդդիմացա ես՝ բարձրաձայնելով որ նախ ընդդիմջում է հայտարարված, եւ որ պատգամավորիը կիրառված միջոցը կամավոր կկատարի, սակայն նրանք ոչ միայն չդարեցրեցին, այլ նաեւ հարձակվեցին ինձ վրա։ Ինձ հարվածել են ՊՊԾ պետը եւ մի շարք աշխատակիցներ։ Պատռվել է վերնաշապիկս, հարված եմ ստացել ճակատիս, ոտքերիս։ Սա պետք է ընդունվի որպես պաշտոնական հաղորդում հանցագործության մասին։ Սրանք բոլորը վկայությունն են այն բանի, որ մենք գործ ունենք հանցավոր խմբավորման հետ»,- նշեց Մինասյանը։