Այս իշխանության վատ ռեյտինգ ունեցողներից եք, ինչո՞ւ ձեզ առաջադրեցին. լրագրողը՝ Ալեն Սիմոնյանին (video)
Մենք կապահովենք անհրաժեշտ նվազագույն ձայները, որպեսզի ԱԺ-ն շարունակի գործել. Զուտ դրա համար: Այս մասին այսօր՝ օգոստոսի 5-ին, ԱԺ-ում խորհրդարանի լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը՝ անդրադառնալով ԱԺ ըննդիմադիր փոխխոսնակի պաշտոնում Իշխան Սաղաթելյանի ընտրությանը:
Հարցին՝ ընդունելի՞ է իրենց համար ընտրել մի մարդու, որը հայհոյել էր իշխանություններին, Սիմոնյանը պատասխանեց. «Գիտե՞ք ինչ, կարծում եմ՝ այդ հարցի պատասխանը քաղքացիները տվել են: մենք պարտավոր ենք ապահովել Հայաստանի ԱԺ բնականոն աշխատանքը: Երրորդ փոխխոսնակի պաշտոնը պետք է անցնի ընդդիմության ներկայացուցչին: Այո, ես ասում էի, որ ճիշտ կլինի, որ ընդդիմադիր խոխխոսնակը լինի «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունից, բայց ինչպես տեսնում եք, «Պատիվ ունեմ» եւ «Հայաստան» դաշինքները համաձայնության են եկել եւ դա նաեւ առաջին հերթին «Պատիվ ունեմի» որոշումն է, ոչ թե մեր: Այս պահի դրությամբ իրենք միասնական թեկնածուով են հանդես գալիս, այսինքն «Պատիվ ունեմն» իր որոշումը կայացրել է»: