Շուտով քաղաքական նոր հոսանք է առաջանալու, որը գալու է՝ փոխելու այս իրավիճակը. Գեղամ Նազարյան (video)
«Երբ սպառնում են, «մատ են թափ տալիս», հետո ամբիոնին է մոտենում Բաբկեն Թունյանը, լսում ես ու ասում՝ փառք Աստծո, հարևան խմբակցությունում կան մարդիկ, որոնք իսկապես մտածում են երկրի մասին։ Հետո նորից հայտնվում է մեկը, որն սպառնում է խեղդել բնում, նորից պողպատե մանդատ է ցույց տալիս»,-ասաց նա՝ կոչ անելով հասկանալ, թե երկիրն ինչ վիճակում է։
«Ամեն բառն ասելիս հաշվի առեք, որ մի երկրում ենք, որտեղ այսօր հազարավոր տղերք պետք է շարունակեին ծառայությունը բանակում կամ վերադարձած լինեին, քայլեին փողոցում, բայց չեն քայլում։ Մենք ապրում ենք այն երկրում, որտեղ դեռ հետպատերազմյան շոկը չի անցել և երկար ժամանակ չի անցնելու։ Ես ուզում եմ՝ ստեղծենք քննիչ հանձնաժողով, որը ղեկավարի ոչ թե կառավարող ուժը, այլ ընդդիմությունը, և առանց աղմուկի, ցուցադրության, քաղաքական վարկանիշ հավաքելու պարզենք, թե ինչու մեր երկրում պատերազմ եղավ»,-ասաց նա։