«Կազինոներից մինչեւ համատարած թալան. Նիկոլի «բերնին գալու» քաղաքականությունը միակ լուծումն է». Մամիջանյան (video)
Կա թյուր կարծիք, թե ԱԺ արտահերթ ընտրությունները կարող են դիտարկվել որպես կապիտուլյացիոն պայմանագրի լեգիտիմիզացիայի փորձ. իրականում Հայաստանը չի հաշտվել դրա հետ, այդ արդյունքները մեր երկրի համար ընդունելի չեն: Այս մասին, այսօր՝ հուլիսի 16-ին, «ՀՀ քաղաքական եւ իրավական մարտահրավերները» թեմայով քննարկման ժամանակ նշեց ՀՀԿ երիտասարդական թեւի ղեկավար, «Պատիվ ունեմ» դաշինքի անդամ Հայկ Մամիջանյանը:
Մամիջանյանի խոսքով, Հայաստանը Արցախի անվտանգության երաշխավորից վերածվել է Արցախի համար սոցիալական աջակցություն փոխանցող հաբի. «Այն կրավորական դիրքը, որ զբաղեցրել է այս խունտան Արցախի հարցում, անընդունելի է: Արցախի ԱԳՆ-ն ավելի շուտ հայտարարություն տարածեց որոշ դեսպանների՝ Շուշի այցելության հետ կապված, քան մեր ԱԳՆ-ն»,-նշեց ՀՀԿ-կան գործիչը:
Մամիջանյանի խոսքով, եկել է ժամանակը, որ պետք է հերքվի ցանկացած սուտ. «Կազինոներից մինչեւ համատարած թալան, արտախորհրդարանական ուժերի կոնսոլիդացիայից մինչեւ պողպատե մանդատ: «Բերնին գալու» քաղաքականությունը մեր առկա իրավիճակում միակ լուծումն է: Չպետք է լինի որեւէ սուտ թեզ, որը մնա անպատասխան»: