«Հուշագրով Գորիս–Կապան եւ Կապան–Ճակատեն ճանապարհների վերահսկողությունը հանձնվել է նաեւ Ադրբեջանին». Գրիգորյան (video)
Ես ձեզ վստահեցնում եմ, ովքեր քվեարկությամբ իրենց վստահությունը տվել են գործող իշխանությանը, չեն հանդուժելու հերթական զիջումը։ Այս մասին այսօր «Հետընտրական Հայաստանի իրավական և քաղաքական խնդիրները» խորագիրը կրող քննարկմանն ասաց ԱԺ պատգամավոր Աննա Գրիգորյանը։
Ինչ վերաբերում է Հայաստանի կողմից զիջումների հարցին՝ նա ասաց․«Մեծ հաշվով՝ երբ այս իշխանությունները հայտարարում են, որ մենք գնում ենք տարածաշրջանում ապաշրջափակման, Հայաստանի Հանրապետությունը դնում են շրջափակման մեջ։ Ես էլ չեմ խոսում հնարավոր խաղաղության պայմանագրի մասին, որի տակ ենթադրվում է Արցախը ճանաչել Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության մաս՝ իր սահմաններով, որն, իհարկե, անթույլատրելի է։ Այս գործըթնացը հավանաբար ուզում էին սկսել դեմիլիտացիայի և դեմարկացիայի մասին համաձայանագրի ընդունմամբ և այնուհետև շարունակել, բայց որը կասեցվեց ընդդիմության ակտիվ ջանքերի արդյունքում»,-ասաց նա։