«Ինքը չի սատկում, ասում է՝ հպարտ եմ, որ պարտվել ենք». Սերժ Սարգսյանը՝ Փաշինյանին (video)
«Ես կապված եմ այդ բանակի հետ, ես միշտ այդ բանակն իմն եմ համարել, բայց որ էդ բանակին ստորացնում են, էդ բանակի, իր հիմար լեզվով ասած, ատամները ջարդում են, բա չամաչե՞մ ես,- Մասիս քաղաքում «Պատիվ ունեմ» դաշինքի համակիրների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է ՀՀ երրորդ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը՝ հավելելով,- Բա չամաչե՞մ, որ ադրբեջանցին մտնում է մեր սահման, զինվոր է գերեվարում, իսկ այդ հրամանատարը որևէ բան անելու իրավունք չունի, իր վերադասը ոչինչ չի անում, էդ սատանան, էդ կապիտուլյանտը ոչինչ չի անում։ Բա ես չե՞մ հասկանո՞ւմ էդ հրամանատարի հոգեվիճակը․ Իհարկե՛ հասկանում եմ, բայց որ նրանց ձեռքերը կապված են, ի՞նչ անենք, բա որ չամաչենք։ Չի՛ կարող էդպես շարունակվել»։
«Իսկ երբ իշխանավորն առանց ամաչելու, առանց սատկելու ասում է՝ Սև լճի 30 տոկոսը գրավել են, ինչ է՞ դրա համար պիտի կռի՞վ անենք, պիտի կրակե՞նք։ Մեր բանակին տարան պարտության, տարան ջախջախեցին։ Մեր բանակը չի պարտվել, ակնհայտորեն։