Ինչպես գիտեք այսօր լուր տարածվեց, որ ՀՀ սահմանից գերեվարվել են հայ զինվորներ, սակայն ՀՀ սահմանից մենք չենք կարող դա համարել գերեվարում, դա առևանգում է և դա տեղի է ունենում այն պարագայում, երբ այսօր մեր միջազգային գործընկերները պատշաճ գնահատական չեն տալիս և իրերն իրենց անուններով չեն կոչում։ Այս մասին ԱԺ ամբիոնից ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը՝ անդրադառնալով վաղ առավոտյան ՀՀ սահմանից ադրբեջանցիների կողմից 6 հայ զինծառայողների գերեվարմանը։
«Ես կոչ եմ անում մեր բոլոր գործընկերներին անպայման և պարտադիր կերպով հստակ գնահատական տալ և դիրքորոշում հայտնել Ադրբեջանի անթույլատրելի գործողություններին։ Հանրության շրջանում կա ակնկալիք, որ ՀԱՊԿ-ն շատ օպերատիվ կերպով արձագանքի տեղի ունեցող գործողություններին, այդ օպերատիվ արձագանքի հապաղումն է միգուցե, որ հանգեցնում է նման զարգացումների և էսկալացիաների։