Ինչ փաստաթուղթ է մտադիր ստորագրել Նիկոլ Փաշինյանը. Անդրանիկ Քոչարյանը տեղյակ չէ (video)
«Տեղյակ չեմ, թե վարչապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն ինչ փաստաթուղթ է մտադիր ստորագրել։ Փաստաթղթի մասին տեղյակ չեմ, պետք է ծանոթանամ»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը:
«Պաշտպանության հանձնաժողովին չի տրվել այդ փաստաթուղթը։ Բոլոր հնարավոր միջոցներով փորձելու եմ ծանոթանալ փաստաթղթին»,- ասաց Փաշինյանը։
Լրագրողի դիտարկմանը, որ Պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահն էլ տեղյակ չի այդ փաստաթղթից, Քոչարյանն արձագանքեց. «Այս պահին տեղյակ չի, հաջորդ պահին տեղյակ չի լինի»։
Հարցին՝ արդյոք նիստի ժամանակ իմացա՞վ այդ փաստաթղթի մասին, Քոչարյանը պատասխանեց՝ այո. «Դա առաջարկ է, վարչապետը խոսել է, թե ինչ առաջարկ է արված»։
Լրագրողը հայտնեց, որ Կառավարության նիստին Փաշինյանը հայտարարել է՝ ստորագրվելու է այդ փաստաթուղթը, Անդրանիկ Քոչարյանն արձագանքեց. «Վարչապետն է ասե՞լ, պետք է ծանոթանամ նաեւ վարչապետի ասածներին»։
Հարցին, թե ինչո՞ւ է գաղտնի պահվում, թե ինչ է ստորագրվելու, Անդրանիկ Քոչարյանը պատասխանեց․
«Գաղտնիություն եթե կար, ապա վարչապետը չէր հնչեցնի այդ գաղտնիության մասին տեղեկատվությունը»։
Մարծում եմ, որ  ԱԺ-ում այդ փաստաթղթի հետ կապված քննարկումներ կլինեն,- ասաց նա: