Նիկոլը դիտավորյալ չի փակում սահմանամերձ գյուղերի օդերն ու չի զինում հայ գյուղացուն. Փոստանջյան (video)
«Երկիր Ծիրանի» կուսակցության առաջնորդ Զարուհի Փոստանջյանը երկու օր անցկացրել է Սյունիքում և Վայոց Ձորում, ու նրա տպավորությամբ՝ թշնամին պատրաստվում է հարձակման:
«Մենք ինչքան զգոն չլինենք, անտարբեր վարքագիծ դրսևորենք, թող չմտածեն, որ միայն տարածքային կորուստներ ենք ունենալու: Այն, թե ինչ աղետ է մեզ սպասում, այդ գիտակցումը չկա: Թշնամին երկու տարի է՝ հարձակում գործելու բոլոր աշխատանքները Նախիջևանի կողմից ավարտել է: Խաչիկ գյուղի դիմաց կանգնած են իրենց դիրքերը, որոնք 2 տարի առաջ չկային, և մենք բարենպաստ վիճակում էինք գտնվում: Իսկ գյուղացին չունի զենք: Մեր սահմանամերձ գյուղերին դիտավորյալ չեն զինում: Մեր քաղաքացիական բնակչությանը դիտավորյալ չեն պատրաստում պատերազմական գործողությունների դիմադրությանը: Մենք կարող ենք Սիսիանի, Գորիսի, բոլոր մեծ բնակավայրերի օդը փակել, դիտավորյալ դա տեղի չի ունենում»,- «Հայելի» ակումբում մամլո ասուլիսի ժամանակ ասաց Զարուհի Փոստանջյանը: