Ինչպես Մեհրիբան Ալիևան ընդունեց Աննա Հակոբյանի հրավերն ու եկավ Շուշի թեյ խմելու (video)
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը բացման խոսքով հանդես է եկել երաժշտական փառատոնին, որը անց է կացվում Շուշիում։ Ալիևը երաժշտական փառատոնին մասնակցում է կնոջ հետ։
Ալիևի ելույթից հետո տոնակատարություններ են սկսվել Ադրբեջանի կողմից օկուպացված հայկական բերդաքաղաքում, հնչել են ադրբեջանական կատարումներ։
Միջոցառմանը ներկա են ադրբեջանցի գրողներ, կոմպոզիտորներ, լրագրողներ, զինծառայողներ: Ջդրդուզում՝ Հունոտի կիրճում տեղադրվել է մեծ մոնիտոր, որտեղ հեռարձակվում են մուղամ երաժշտություն։
Ալիևան էլ ինսթագրամի իր էջում հայտարարել է, որ նշանակալի օր է, որովհետև Խարիբուլբուլի երաժշտական փառատոնը մեկնարկել է «Ադրբեջանի մշակութային մայրաքաղաքում»։
«Այսքան տարի կարոտից հետո լեգենդար Ջդրդուզում կրկին կկատարվի ադրբեջանական մուղամ»,- գրել է Ալիևան։
Հիշեցնենք, որ 2019թ.-ի դեկտեմբերի 4-ին Հայաստանի վարչապետի կինը՝ Աննա Հակոբյանն Ադրբեջանի փոխնախագահ, առաջին տիկին Մեհրիբան Ալիևային Արցախ էր հրավիրել մուղամ լսելու։ Տիկին Հակոբյանը հրավերը հնչեցրել էր ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի «Կանայք, խաղաղություն և անվտանգություն» թեմայով համաժողովին։