Ինձ հեռացրին, որ մի քանի ավանտյուրիստ ծրագրեր իրականացնեն. Մովսես Հակոբյանը մանրամասներ է հայտնում (video)
«Իսկանդերի» մասին ինչ ասել եմ, փաստ է։ «Իսկանդերը» չի կարող կիրառվել և չպայթել: Այս մասին հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց գեներալ-գնդապետ, ԶՈՒ ԳՇ նախկին պետ Մովսես Հակոբյանը:
Նա անդրադարձավ նաև մամուլում տարածված այն տեղեկություններին, որ Նիկոլ Փաշինյանը հանձնարարական է տվել անպայման վերադարձնել այն տարածքները, որոնք կորսվել են Ապրիլյան պատերազմում: «Դրա մասին հայտարարել է Սամվել Բաբայանը: Այդ օպերացիայի ժամանակ ես այնտեղ չեմ եղել և իմ վերլուծությունը ցույց է տալիս, որ ինձ Արցախից հանելու պատճառը եղել է հենց այդ օպերացիայի պլանավորումը, որովհետեւ այդպիսի մի քանի օպերացիաներ փորձել են պլանավորել, ես կանխել եմ: Ինձ հանելուց մեկ օր հետո պլանավորել են այդ օպերացիան, և վարչապետը հաստատել է դա: Այս օպերցիայի հետևանքով մենք կորցրել ենք մեր ողջ ռեզերվը, և հարավային դարպասը հնարավորություն չի ունեցել հակառակորդի դեմ կռվելու։ Այդ օպերացիան ևս արժանի է վերլուծության»,-եզրափակեց գեներալ-գնդապետը: