Նորմալ երկրի ղեկավարները, եթե իրենք դավաճաններ չլինեին, եթե երկիրը ծախած չլինեին, եթե չմտածեին միայն իրենց սոսնձված հետույքները աթոռին պահելու համար, էս պահին կան բազմաթիվ խնդիրներ, դրանք կլուծեին: Այս մասին, այսօր՝ փետրվարի 3-ին, ԱԺ-ի դիմաց բողոքի ակցիայի ժամանակ նշեց ՀՀԿ երիտասարդական թեւի ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը:
«Կա գերիների խնդիր, սոցիալական խնդիրներ, բանակաշինության խնդիրներ։Չեմ ասում, որ սահմանագծումը թողնված է գյուղացիների եւ Ադրբեջանի ԶՈՒ-ի վրա: Երեւանից սահմանապահ գյուղերի գյուղապետերին ասում են՝ եթե կարող եք տունը պահեք: Եվ այդ պայմաններում ԱԺ արտահերթ նիստով ամենակարեւոր խնդիրը ո՞րն է՝ կալանքի դատարաններ ստեղծե՞լը: Դատարաններ, որոնք ինձ, իմ ընկերներին, այլախոհներին ավելի հեշտ կարողանան ճաղերի հետև տանել։ Սա առաջին նպատակն է այս հավաքի»,- հայտարարեց նա:
Նա նշեց, որ բողոքի ակցիայի երկրորդ նպատակը կապ ունի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Անուշ Բեղլոյանի հետ. «Նա լավ չի հասկացել՝ ինքը Հայաստանի՞ ԱԺ պատգամավոր է, թե՞ միլիմեջլիսի: Մենք հավաքվել ենք, որ տիկնոջը հիշեցնենք, որ ինքը Հայաստանի ԱԺ պատգամավոր է եւ իրավունք չունի նման հիմարություններ ասել, այն էլ միջազգային հարթակներում»,- ասաց Մամիջանյանը։