Ռոբերտ Քոչարյանը մեծ փորձ ունի, իր նախագահ լինելու տարիներին տնտեսական աճ է նկատվել. Հրանտ Թոխատյան (video)
«Ամեն մեկն ունի իր կարծիքը, բայց մեծամասնության համար ընդունելի է, որ լինի որևէ կառուց, որը կկազմակերպի նոր ընտրություններ, գործող իշխանությունը դա չի կարող անել»,- Հանրապետության հրապարակում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ ժողովրդական արտիստ Հրանտ Թոխատյանը:
Հարցին, թե ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի՝ ընտրություններին մասնակցելն ի՞նչ ազդեցություն կարող է ունենալ ընդդիմադիր շարժման վրա, Թոխատյանը պատասխանեց.
«Երկրորդ նախագահի մասին յուրաքանչյուրն ունի իր կարծիքը, ինքն ունի նաև իր կողմնակիցները, և դա երևում է նաև վերջին հարցումներից: Ես չեմ զարմանա, եթե վաղը երրորդ նախագահն էլ նման հայտարարություն անի, ինչո՞ւ չէ՝ չորրորդ նախագահը նման հայտարարություն անի, ես չգիտեմ՝ ինչ կլինի: Միասնական թեկնածու մենք այսօր չունենք: Այն, որ Ռոբերտ Քոչարյանն ունի մեծ փորձ՝ դրանում կասկած չկա, որովհետև, ի վերջո, եղել է հանրապետության նախագահ, իր կառավարման ժամանակահատվածում տնտեսական աճ է նկատվել, որից հետո, բնականաբար, ունեցել է մեծ մինուսներ, մեծ բացթողումներ, երևի դրա համար էլ մենք այսօր ունենք այն իշխանությունը, ինչ ունենք, ու այդ բացթողումները եղել են՝ և՛ Առաջին նախագահի, և՛ Երկրորդ նախագահի, և՛ Երրորդ նախագահի կողմից»:
Հարցին, թե Ռոբերտ Քոչարյանն ասել է, որ Հայաստանը վերածվել է Ռուսաստանի պրոտեկտորատը, կիսո՞ւմ է այդ կարծիքը, դերասանն ասաց, որ, եթե այսպես շարունակվի, ապա այո։
«Գիտեք, եթե ամեն մի քայլ անելու համար պետք է զանգենք եւ խորհրդակցենք, բնականաբար, երեւի թե ճիշտ է»,– ասաց նա։