«Արտաամուսնական կապից առաջացած մի դուրսպրծուկ մեր ժողովրդին խաբել է»․ Վահրամ Սահակյանի կոշտ ելույթը (video)
Շատերը լավ չեն պատկերացնում, թե ինչ է նշանակում մտավորական, որովհետեւ այդպիսի հասկացություն ընդհանրապես գոյություն չունի, թող ոչ ոք չվիրավորվի: Այս մասին, այսօր՝ մտավորականները, մշակույթի եւ գիտության ներկայացուցիչների հավաքի ժամանակ նշեց ռեժիսոր, բեմադրիչ Վահրամ Սահակյանը:
Մենք հիմա նրա համար չենք այստեղ, որ ասենք՝ գիտեք, ես խաբվել եմ, հավատացել եմ, բայց հիմա ներողություն եմ խնդրում: Եթե ուզում ես ներողություն խնդրել, գնա զոհվածի ծնողի մոր առաջ չոքի ու ասա՝ գիտե՞ս իօնչ, ես խրախուսել եմ, մարդկանց առաջ վեր եմ հանել անասունների, մարդասպանների իմ արվեստում, իր գրառումներում, հարցազրույցներում, բեմի վրա, նախկիններին եմ քննադատել, նրանց եմ վեր հանել, նրանք էլ տարել են քո երեխային անպաշտպան թողել են Բայրաքթարի տակ: Դե ասա, եթե չես ասում, ուրեմն դու էլ ես ծախված: Եթե դու ռոլիկում ես նկարվում, որտեղ ասում ես՝ հայրենիքը քո կարիքն ունի, դու մահ ես քարոզում,. Ի՞նչ մտավորական ես դու, ո՞վ ես դու: