Բաքվի բերդում 800-ից ավելի հայ կա, ի՞նչ Ամանոր, Ձյունանուշիկ, ամոթ ա․ անհետ կորածի ծնողը՝ Փաշինյանին (video)
«Պարոն Փաշինյանը ԱԱԾ-ից մարդ է նշանակել, որ այդ հարցով զբաղվի, բայց մեկ շաբաթ է՝ ոչ մի նորություն չունենք, չեն գտնում։ Ասե՞ղ էին, ինչ է, այդ երեխաները։ Մեզ համար նշանակություն չունի՝ աշխատանքային օր է, թե ոչ։ Առողջապահության նախարարը պետք է գա, նրա վզից պետք է բռնել ու տանել այն տեղը, որտեղ արվել է լուսանկարը, քանի որ ինքն է հրապարակել այդ նկարը։ Այսօր մեզ պետք է ասեն, թե Բաքվի բերդի գերիներով․․․ Այնտեղ 800 գերի կա, մենք խոսել ենք վերդարձած 44 գերիների հետ, 2 կորպուս, 3 հարկանի, ամեն խցում 6 հոգի։ Երեխաները նաեւ թվեր են տեսել թղթերի վրա, որ գումարում ես՝ այդքան է ստացվում։ Ջաբրայիլի գնդի տարածքում մեծ թվով զոհեր ու գերիներ ենք ունեցել, այնտեղ եղել եմ, իմ աչքով տեսել եմ, մեկ մարմին չկա, 800 հոգին ի՞նչ եղան։ Ինչ Նոր տարի, ինչ Ձյունանուշիկ, ինչ բան, այսօր պետք է բոլորն աշխատեն, ես 3 ամիս իմ տղայից լուր չունեմ։ Այստեղ հավաքված բոլորն են այդ վիճակում»,-այսօր Կառավարության մոտ ասաց անհետ կորածի ծնողը: