ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը անդրադառնալով «Ամանորն առանց Նիկոլ Փաշինյանի» կարգախոսին՝ Սաղաթելյանն ընդգծեց, որ իրենց պայքարը շարունակվում է բոլոր ուղղություններով. «Բոլոր այն տեսակետները, կարծիքները, որ պայքարը կարող է մարել, նահանջել, վստահեցնում եմ՝ նման բան պարզապես տեղի ունենալ չի կարող։ Քանի այս չարիքի կառավարությունը գոյություն ունի, պայքարը գնալով ավելի թեժանալու է, որովհետեւ հայ մարդը չի կարող հանդուրժել այս չարիքի կառավարությանը։ Րոպե առաջ պետք է հեռացնենք, որպեսզի կարողանանք կառուցել նորմալ երկիր։ Օրինակ՝ երեկվա մեր նախաձեռնությունը՝ շրջափակել Կառավարության շենքը, վճռական գործողությո՞ւն էր, թե՞ ոչ։ Իմ գնահատմամբ շատ վճռական գործողություն էր։ Մեր՝ նիստը չեղարկելուց բացի նպատակն էր նաեւ 4 ժամ Կառավարությանը, ըստ էության, գտնվում էր շրջափակման մեջ։ Մենք ամեն ինչ անելու ենք այդ պայքարի հաղթանակի համար, որովհետեւ սա իշխանություն եւ ընդդիմություն պայքարը չէ, սա չարիքի կառավարությանը հեռացնելու պայքար է, որպեսզի կարողանանք փրկել մեր հայրենիքը»։