Մի վայրկյան քո կնոջ կաբլուկի տակից դուրս արի ու հրաժարական տուր, Նիկո՛լ․ Գեղամ Նազարյան (video)
Այլընտրանքային նախագծեր խմբի անդամ, քաղաքագետ Գեղամ Նազարյանը հանրահավաքի ժամանակ հայտարարեց.  «Նիկոլ, դու չես ամաչո՞ւմ, որ մինչեւ հիմա նստած ես այս աթոռին։ Եթե մի հոգի էլ փարված է հողին, ու դեռ չեն գտել, դու ես թիվ մեկ մեղավորը, դու ի՞նչ ապագայից ես խոսում»։
Գեղամ Նազարյանը մի դեպք պատմեց Նիկոլ Փաշինյանի տատիկից, ով Նազարյանին իրենց տանն էր հյուրընկալել ու ասել, որ բոլորը պետք է ապրեն այնպես, որ իրենց գործը երեւա։
«Դու լավ տատ ունեիր, ինչո՞ւ չլսեցիր տատիդ։ Քո հայրն ասում էր՝ վարչապետ չդառնաս, որովհետեւ ինքը գիտեր, թե դու ով ես։ Այդ ինչ ուժեր ստիպեցին քեզ գալ ու քանդել այս երկիրը։ Դու ի՞նիչ իրավունք ունես խոսել ապագայից, երբ Ավետարանոց, Շուշի, Հադրութ ես տվել։ Նիկոլ, գոնե մի վայրկյան մարդ եղիր, մի վայրկյան քո կնոջ կաբլուկի տակից դուրս արի ու հրաժարական տուր, հերիք եղավ, ամոթ է։ Աննա, ես քեզ էլ եմ լավ ճանաչում, թող այդ տղան հանգիստ հրաժարական տա։ Թող գա նստի ոչ թե ժողովրդի դատի առաջ, այլ դատարանի առաջ»,- ասաց Նազարյանը։