Ով մի տեղից 1 մլն դոլար ա գտնում, կուսակցություն ա բացում, իշխանության փայատեր դառնում․ Մարուքյան (video)
«Կուսակցությունների մասին» նոր օրենքը ոչինչ չի կայունացնի: Դա ոչ մի կապ չունի որեւէ քաղաքական համակարգի կայունացման գործընթացի հետ: Այս մասին Ազգային ժողովի նիստին «Կուսակցությունների մասին» եւ հարակից օրենքներում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագծերի փաթեթի քննարկման ժամանակ ասաց «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը:
«Ժողովուրդ, դուք շատ միամիտ եք: Նախ նայեք, թե ինչպես են աշխատում մամուլը, լրատվամիջոցները, հեռուստաալիքները, որոնք օգտվում են հանրային մուլտիպլեքսից: Նրանք իրենք են որոշում` ում արգելափակել, ում` ոչ: Եվ վերջ: Ի՞նչ եք հետո անելու այդ օրենքի հետ: Ինչպե՞ս եք պատրաստվում բուժել քաղաքական համակարգը:
Հայաստանում ով չի ալարում, քաղաքական կուսակցություն է բացում` ունենալով ընդամենը 1 միլիոն դոլար, քանի որ երկրում քաղաքական կուսակցությունների ստեղծումը բավականին եկամտաբեր բիզնես է դարձել, քանի որ նրանց հավաքած ձայները, ըստ էության, փոխանցվում են այլ կուսակցություններին, որոնք բավարար քանակի ձայներ չեն ստացել, բայց` որոշակի պայմաններով»,- ընդգծեց Էդմոն Մարուքյանը:
դիտվել է 865 անգամ
Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է Էլեկտրաէներգիայի անջատումներ Սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, ջերմաստիճանը կնվազի Կճոյանը բողոքի նոտա է հղել Նիկոլին. «Սենց չեղավ, ախր». «Իրավունք» ՔՊ-ականները «աչյոտ» են պահանջել շեֆից. «Իրավունք» ՔՊ-ականները պարեկ են ծեծում. «Հրապարակ» Նոր ռեպրեսիաներ են սպասվում. «Հրապարակ» Իշխանությունը չի ուզում, որ արցախցիները մասնակցեն ընտրություններին. «Հրապարակ» Պետերի ախորժակը բացվել է, պարգևավճարներն իրավիճակ են փոխել. «Հրապարակ» Արձանագրությունը կա. դատախազը պետք է մեղադրանք առաջադրի Արթուր Հովհաննիսյանին. «Ժողովուրդ» Իրանը մերժել է ԱՄՆ-ի առաջարկը «Այս երկուսը հեչ էլ բարի պտուղ չէին. ես ասացի՝ տղաներ, մի քիչ մոտ եկեք». Թրամփը՝ Փաշինյանի ու Ալիևի մասին Նեթանյահուն սպառնացել է Իրանին Արցախցի գործարարներից շատերը փորձում են մանևրել, հանրային ձևով եմ անդրադառնալու նրանց. Արցախի պետնախարար ԵՀ-ն արտակարգ նիստ է հրավիրել «Դրուժբա» խողովակաշարի շուրջ վեճի կապակցությամբ Հայաստանը հետաքրքրված է հնդկական «Pralay» բալիստիկ հրթիռներով. Idrw ԱՄՆ-ն Լաժեսի ռազմաբազայում ամրապնդում է իր ռեսուրսները Խաղամոլությունը Հայաստանում աճել է, ամսական շուրջ 30 միլիարդի խաղադրույք է արվել․ Առաքելյան Թրամփը խոստովանել է, որ քիչ է մնացել աշխատանքից ազատեր Ռուբիոյին Վազգեն, մի գլուխդ բարձրացրու, տե՛ս, ովքեր են ղեկավարում բանակդ ու երկիրդ․ Աշոտ Երկաթ ՀԱՄԱՍ-ը վերահսկողություն է հաստատել Գազայի վրա՝ չնայած Իսրայելի հետ պատերազմում կրած կորուստների