Նիկոլը ցուցակ էր տվել, թե ով իրավունք ունի մտնել շտաբ․ Փաշինյանը գլխատեց Արցախի բանակը․ Վազգեն Մանուկյան (video)
«Խնդիրները, որոնք դրված էին 1988 թվականին, նորից դրված են մեր առջև. այդ բոլոր խնդիրները պետք է լուծվեն: Կա այսպիսի խոսք՝ եթե դու խնդիր ես լուծում և անհաջողության ես հասնում, ապա ոչ թե խնդիրը փոխիր, այլ փոխիր քո մեթոդները։ Խնդիրը պետք է լուծել, բայց ոչ այս վիճակի մեջ։ Ոնց հավատացինք այդ քաղցր խոսքերին, ինչ կատարվեց Հայաստանի հետ։ Մենք թշնամացանք իրար հետ», - Ազատության հրապարակում հայտարարեց Հայրենիքի փրկության խորհրդի վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը։
«Նիկոլ Փաշինյանի առաջին քայլերից մեկը եղել է Արցախի բանակը գլխատելը։ Արցախի լավագույն հրամանատարները, որոնք փորձ ունեին, հեռացվեցին այդ բանակից։ Պատերազմի ժամանակ, երբ ես Ղարաբաղում էի, նրանք սպասում էին դռան մոտ, Նիկոլը ցուցակ էր գրել, թե ով իրավունք ունի մտնելու շտաբ։ Եվ այդ գեներալները իրավունք չունեին շտաբ մտնելու։ Վարկաբեկվում էր Հայաստանի բանակը։ Մենք կորցրեցինք մեր բոլեր դաշնակիցներին։
Ռուսաստանի պես հզոր դաշնակիցը կորցրեց վստահությունը մեր նկատմամբ, Չինաստանը երեսը շուռ տվեց, Իրանը մեզ չէր վստահում, և այդպես միայնակ գնացինք առաջ։ Իսկ Նիկոլ Փաշինյանի իրարամերժ հայտարարություններն ամեն օր մեզ մոտեցնում էին պատերազմի», - ասաց Վազգեն Մանուկյանը։
«Պատերազմի առաջին օրվանից անգրագետ և դավաճանական որոշումներ են կայացվել։ Մենք կարող էինք կանխել, հաղթել, կամ շուտ վերջացնել պատերազմը՝ փոքր կորուստներով։ Այդ ամենը չեղավ։ Հիմա դրան ավելանում է մի երկրորդ խայտառակություն. աշխարհում ոչ մի ժողովուրդ չի կարողանում հասկանալ հայերին, որ այն առաջնորդը, որը հետևողականորեն ժողովրդին տարավ պարտության, մինչև հիմա ղեկի մոտ է։ Այդպիսի բան աշխարհում չի լինում», - ասաց Վազգեն Մանուկյանը։
դիտվել է 5600 անգամ
Բռնվե՛ք, չընկնեք․ պատմեմ՝ ինչ է արել Նիկոլի կեղծ դպիրը․ Ռուզան Ստեփանյան (video) Դատարանում Վարդան Ղուկասյանին քաշքշեցին (video) Վարդան Ղուկասյանի ասմունքը՝ դատարանում (video) Իրանում ռազմական ինքնաթիռ է կործանվել Արցախը՝ ես եմ։ Հայաստանը՝ ես եմ։ Հայը՝ ես եմ. Արմեն Աշոտյան Կրակոցներ Երևանի կենտրոնում․ 3,3 անգամ ավելի շատ բյուջե ՆԳՆ֊ին, ինչի՞ համար․ Քրիստինե Վարդանյան (video) Ադրբեջանը չի մասնակցի Գազայի համար նախատեսված 7 միլիարդ դոլարի օգնության փաթեթին Ձեր անգործությանը վերջ տվե՛ք․ Բաքվում ցմահ դատապարտեցին հայ ռազմագերիներին․ Լիլիթ Գալստյանը՝ ԵԱՀԿ-ում (video) Թեհրանը կարձագանքի իր դեմ ագրեսիային, իսկ թշնամական ռազմաբազաները կհամարի օրինական թիրախներ. ՄԱԿ-ում Իրանի ներկայացուցիչ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը բախվում է անդադար հալածանքների. Սերոբ քահանայի ելույթը՝ ԱՄՆ միջազգային կրոնական ազատության դաշնային հանձնաժողովում Այ թիթիզ, էս ի՞նչ կապիկություն եք անում, քեզնից ի՞նչ ժողովրդավար. Արմեն Աշոտյանը՝ Փաշինյանին (video) Ալիևի օգնականը Ռուբեն Վարդանյանի դեմ վճիռը որակել է որպես «արդարության վերականգնում» ԱՄՆ–ն կհարվածի Իրանին․ ինչ մեծ վտանգի առաջ է կանգնելու Հայաստանը․ Հովհաննես Ավետիսյան (video) Արարատում ՊՆ ծառայողը «BMW»-ով բախվել է ծառերին. նրա մարմինը հայտնաբերվել է մեքենայից դուրս Ավան-Առինջում հրդեհ է բռնկվել «Mazda»-ում և «Nissan»-ում. կրակը տեսանելի էր մի քանի հարյուր մետրից Խուզարկություններ՝ Մերձավանում. շուրջ 20 հասցեում այս պահին գործողություններ են ընթանում Թեհրանը կարձագանքի իր դեմ ագրեսիային, իսկ թշնամական ռազմաբազաները կհամարի օրինական թիրախներ Ինչո՞ւ Հայաստանի ավիաոլորտը մնաց ԵՄ «սև ցուցակում»․ Քաղավիացիան մանրամասներ է հայտնում Հավատարիմ ենք մեր հանձնառությանը՝ պաշտպանելու բոլոր նրանց իրավունքները, ում անարդարացիորեն զրկել են ազատությունից. «Ավրորա» մարդասիրական հիմնադրամ 1988 թվականի փետրվարի 20-ին ընդունվեց որոշում, որը արտահայտեց արցախցիների ազատ ինքնորոշվելու կամքը Թրամփն Իրանին 10-15 օր է տվել համաձայնագիր կնքելու համար Հայկ Մարությանը մինչեւ մարտ չխոսելու ուխտ է արել. «Իրավունք» Վերջ դրեք ազգընտիր Հայոց Հայրապետի նկատմամբ բռնաճնշումներին․ Եպիսկոպոսաց հավաքի հայտարարությունը Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է Էլեկտրաէներգիայի անջատումներ