Աննա Հակոբյանն է՞ վարչապետը, թե՞ Նիկոլ Փաշինյանը. երկու դեպքում է դժբախտություն է. Արա Վարդանյան (video)
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի նախկին տնօրեն Արա Վարդանյանն այսօր Հայելի ակումբում նշեց, որ Նիկոլ Փաշինյանը բավականին հետաքրքիր ձեւով է աշխատում: «Նիկոլ Փաշինյանը ինչ զավթել է իշխանությունը, բավականին հետաքրքիր ձեւով է աշխատում: Նա գրեթե բոլոր խնդիրներում սկզբում բացում է օվերտոնի պատուհանը, հետո ինչ-որ ժամանակ անց տեղի է ունենում այն, ինչը ինքն անձնապես կամ իր տիկնոջ, կամ պատգամավորների միջոցով ասել է:
Նա հիշեցրեց, որ նախորդ տարի կառավարության նիստի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ ունեն տեղեկություններ, որ Արցախում որոշ դավադիր գեներալներ հրահրելու են պատերազմ, որի հետեւանքով մենք պարտվելու ենք. «Անցավ որոշ ժամանակ եւ, ցավոք սրտի, հայ ազգը կրեց իր ամենախայտառակ պարտություններից մեկը: Մի բան է պարտվել արդար կռվում, մեկ այլ բան է քեզ քո ղեկավարությունը տանում է պարտության: Հայաստանի եւ Արցախի ղեկավարությունը մեզ տարան դեպի դավադիր պարտություն: Գեներալ Մովսես Հակոբյանի կողմից հնչեցված բոլոր բացահայտումներըհենց դրա մասին էին: Մովսես Հակոբյանն ասաց, որ մեր երկրի իշխանությունները արել են ամեն հնարավոր, որ մենք պարտվենք այս պատերազմում: Նրա հայտարարությունների հիման վրա պետք է բազմաթիվ քրգործեր հարուցվեն եւ բոլորը պատասխան տան»,-ասաց Վարդանյանը՝ հավելելով, որ ինքը չի հասկանում երկրի վարչապետն ով է՝ Նիկոլ Փաշինյանը, թե Աննա Հակոբյանը:
Նա ընդգծեց, որ այս պարտությունը սկիզբ է նոր պարտությունների, եթե այս իշխանությունը մնա: