Նիկոլ Փաշինյանն ավարտված գործիչ է թե՛ միջազգային հանրության, թե՛ մեր ռուս գործընկերների համար․ Շարմազանով (video)
ԱԺ նախկին փոխնախագահ, ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովի խոսքով՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անելիք չունի, մնում է, որ ի՞նչ անի։
«Հարց եմ տալիս Նիկոլ Փաշինյանին՝ մնում ես, որ ի՞նչ անես, որ հիմա էլ Սյունի՞քը հանձնես։ Հիմա էլ սպեկուլյացիա է անում, ասում է, որ 17 քաղաքական ուժերը ռուս խաղաղապահներին դեմ են, մենք խաղաղապահներին դեմ չենք, խաղաղապահների դեմ հանդես է եկել հենց Փաշինյանը, երբ պատերազմի 4-5-րդ օրը հարցազրույց տվեց ու ասաց, որ իր օրակարգում ռուս խաղաղապահների տեղակայում նախատեսված չէ։ Երբ ասում էր՝ Պուտինի հետ խոսալու չկա, արդեն Մակրոնի հետ շատ կխոսենք, երբ իր թերթում անանուն հոդված էր գրում, թե ռուսների հետ էլ չենք բանակցի, թուրքերի հետ կբանակցենք։ Այդ պրովոկացիաներն են հանգեցրել սրան։ Նիկոլ Փաշինյանը 2,5 տարի իր հիմար, անհեթեթ դավադրական քաղաքականության արդյունքում, որ հրաժարվել է Վիեննայի, Սանկտ Պետերբուրգի, Ժնևի պայմանավորվածություններից, որ հայտարարել է, թե Արցախը Հայաստան է, և վերջ՝ մոտեցրել է պատերազմը։ Պատերազմի ժամանակ էլ դավադրաբար ամեն ինչ արել է, որպեսզի մենք այսօր հասնենք այս իրավիճակին»,- Ազատության հրապարակում «Նիկոլ, հեռացիր» հանրահավաքի ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում ասաց Է. Շարմազանովը։