Լենա Նազարյանը՝ վարչապետի հրաժարականի հարցը քննարկելու մասին (video)
Իրավիճակի կայունացման հնարավոր լուծումներն այսօր քննարկվում են. քանի դեռ որոշումներ չկան, ես չեմ կարող հայտարարել: Այս մասին յսօր՝ նոյեմբերի 17-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԱԺ փոխխոսնակ Լենա Նազարյանը:
Հարցին, թե արդյոք վարչապետի հրաժարականը եւս քննարկվում է, նա արձագանքեց. «Ես չեմ կարող հստակ ասել, բացահայտել: Եթե քաղաքականության մեջ ինչ-որ բան հրապարակային տեղի չի ունենում, դա չի նշանակում, որ ոչինչ տեղի չի ունենում: Քննարկումներ տեղի են ունենում եւ մեր խմբակցությունում, եւ վարչապետի հետ»:
Լրագրողներին հետաքրքրում էր, թե արդյոք նորմալ է, որ խորհրդարանական երկրում վարչապետը փաստաթուղթ է ստորագրում, որից երկրի նախագահը, ԱԺ նախագահը, խմբակցությունների պատգամավորները տեղյակ չեն, Լենա Նազարյանն ասաց. «Երբ այդ փաստաթուղթը ստորագրվեց, դա ոչ թե վատ առաջարկ էր, որ պետք է բերվեր, քննարկվեր ու մերժվեր, այլ իրավիճակով էր թելադրված, ռազմական դրությամբ էր թելադրված»:
դիտվել է 3191 անգամ
Մեծաթիվ ոստիկանական ուժեր՝ Վաղարշապատում ինչ են փնտրում իրավապահները․ Լիա Սարգսյան (video) Վա՜յ նրան, ով կընտրի Փաշինյանին (video) «Փաշինյանի թռնելուց առաջ ինչու՞ Աննան խոսեց իրենց ամուսնանալուց»․ Էդիկ Անդրեասյան (video) Այս տեսանյութով ամենաշահագրգռված անձը քննչական կոմիտեից հետո Արման Սարոյանն է. Բաբայան (video) Ի՞նչ կապ ունի Ավինյանի հայրը՝ Նորք-Մարաշի «խրամատների» հետ․ Մեսրոպ Մանուկյան (video) Բացահայտեմ՝ ինչպես են ստեղծել Արշակ Սրբազանի դեմ այդ կեղծ տեսանյութը․ փաստաբան (video) «Սյունիք» ՖԱ-ի հովանավորները շատանում են. ստորագրվում են նոր հուշագրեր (video) Օդի ջերմաստիճանը փետրվարի 20-ի ցերեկը կնվազի 3-5 աստիճանով, 21-ի ցերեկը նույնքան կբարձրանա Ո՞վ է պատկերված Արշակ սրբազանին վերագրվող կեղծ տեսանյութում․ փաստաբանը մանրամասներ ներկայացրեց (video) #ՈՒՂԻՂ․ Եկեղեցու դեմ Նիկոլի միակ զենքը․ Արմինե Ադիբեկյան (video) Արտաքին վեկտորները կարող են փոխվել, պետականությունը՝ ոչ. Արսեն Բաբայան Աջափնյակի կրակոցների գործով ոտքի են հանել ոստիկանության գրեթե բոլոր ստորաբաժանումները. Որոնվողների մեջ կա 2 եղբայր Աբովյանի համայնքային կոմունալ տնտեսության պաշտոնյան դատապարտյալի օգտին ապօրինի գործողության դիմաց կաշառք է ստացել ԱՄՆ-ը 3 օրում 68 ռшզմական բեռնատար ինքնաթիռ է տեղափոխել Մերձավոր Արևելք Փաշինյանի «խաղաղության» ծանր գինը․ ի՞նչ է սպասվում․ Հովհաննես Ավետիսյան (video) Աննախադեպ իրավիճակ է․ ի՞նչ եք պատրաստվում անել․ Սերժ Սարգսյանը բացեց փակագծեր (video) Թրամփը դիտարկում է Իրանի միջուկային օբյեկտներին խոշոր hարված hասցնելու հնարավորությունը. ABC NEWS Սյունիքում Փաշինյանը հողեր կտա, որպեսզի․․․ Հովհաննես Ավետիսյան (video) Կիևի և Բուդապեշտի հարաբերությունները դարձել են թշնшմական. Օրբան ԱՄՆ-ը 3 օրում 68 ռшզմական բեռնատար ինքնաթիռ է տեղափոխել Մերձավոր Արևելք Դե հիմա լսե՛ք՝ ովքեր են իրենց աջակցությունը հայտնել Գագիկ Ծառուկյանին․ Արման Աբովյան (video) ՊՆ ծառայողը Արարատի մարզում «BMW»-ով բախվել է ծառերին, հողաթմբերին և մшհացել Բռնվե՛ք, չընկնեք․ պատմեմ՝ ինչ է արել Նիկոլի կեղծ դպիրը․ Ռուզան Ստեփանյան (video) Դատարանում Վարդան Ղուկասյանին քաշքշեցին (video) Վարդան Ղուկասյանի ասմունքը՝ դատարանում (video)