Իմ դուխը 98-ին Արցախից կամուֆլյաժով բերած, Լենինականում թաղած 18 տարեկան ախպորս գերեզմանն է, իմ դուխը ՀՀ զինանշանն է. Ռուբեն Մխիթարյան (video)
«Կա՞ մարդ, ով չի հավատում, որ Նիկոլը չի ծախել Արցախը, կա՞ մարդ, ով կասկածում է, որ նա դավաճան չէ: Նա շարունակում է բոլորիս խաբել: Մեզ թուրքի դիմաց կզած ղեկավար պետք չէ: Նա գերագույն գլխավոր դավաճան է, որին քննադատելիս ինձ հարցնում են՝ «որտեղից ինձ այսքան դուխ»: Հիմա կասեմ`որտեղից:
Երբ դուք 90-ականներին ձեր երեխաներին փախցնում էիք Հայաստանից, որ Արցախում չծառայեն, հիմա էլ՝ պատերազմի ժամանակ, կամուֆլյաժները հագնեն ու սելֆի անեն, ես 98 թվին կամուֆլյաժ հագած իմ 18 տարեկան ախպորս Արցախից բերել եմ Լենինական, թաղել եմ: Իմ դուխը հագուստիս վրայի զինանշանն է, իմ դուխը եղբորս գերեզմանն է, մորս արցուքններն են, իմ դուխը հորս ապտակներն են ինձ, իմ ուսուցիչները, այստեղ կանգնած կռված տղերքը: Իսկ Նիկոլը դավաճան է», - Նիկոլ Փաշինյնաի հրաժարականի պահանջով ցույցի ժամանակ հանրահավաքի մասնակիցներին հարց ուղղեց պրոդյուսեր, ռեժիսոր Ռուբեն Մխիթարյանը: