Ադրբեջանցի զինվորների գրեթե բոլոր դիակների գրպանում եղել են ներարկիչներ (video)
«Ադրբեջանցի զինվորների բոլոր այն դիակները, որոնք հայտնվել են հայկական տարածքում, գրեթե բոլորի գրպանում եղել են ներարկիչներ։
Սա խոսում է այն մասին, որ Ադրբեջանը իր զինվորներին թմրեցված վիճակում է պատերազմ ուղարկում, սա ռազմական հանցագործություն է»,- ճեպազրույցում ասաց ԱՀ նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը։
«Պարզվում է այս օրերի ընթացքում առաջնագծի տարբեր ուղղություններում Ադրբեջանի զոհերի մեծ մասը եղել են Ադրբեջանում ապրող ազգային փոքրամասնությունների ներկայացուցիչներ։ Սրանք հստակ հետախուզական տվյալներ են և շատ կոնկրետ կարող ենք հայտարարել, որ միան մի ուղղությամբ 148 ազգությամբ լյազգի զինվոր է զոհվել, մի քանի 100 զոհեր կան ազգությամբ թալիշ զինվորների շրջանում, ինչը լուրջ դժգոհություն է առաջացրել Ադրբեջանում ապրող ազգային փոքրամասնությունների մոտ և առաջիկայում հավանաբար մենք ականատես կլինենք այդ ազգերի ներկայացուցիչների բողոքի ակցիայի։ Սա ևս մեկ անգամ փաստում է, որ Ադրբեջանը սադրիչ գործողություններ է իրականացնում իր երկրում ապրող ազգային փոքրամասնությունների նկատմամբ»,-ասաց Պողոսյանը։