Արայիկ Հարությունյան, քեզ թվում է՝ դուք հավերժ ե՞ս. Լարիսա Ալավերդյանը ԿԳՄՍ-ի դիմաց է (video)
ԿԳՄՍ շենքի դիմաց նախարար Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականի պահանջին է միացել նաեւ «Ընդդեմ իրավական կամայականության» ՀԿ գործադիր տնօրեն, ՀՀ մարդու իրավունքների առաջին պաշտպան Լարիսա Ալավերդյանը։
«Ի տարբերություն շատերի, ես ոչ այնքան Արայիկ Հարությունյանի, որքան իր քաղաքականությունից եմ հրաժարական պահանջում։ Հրաժարականը նախարարի այն դեպքում, եթե նա չի փոխում քաղաքականությունը:Տեսնում ենք, որ ոչ միայն չի փոխվում, այլ կարծրացած և վարչապետի շուրթերից հնչող՝ ով, ինչ էլ ասի՝ մենք դա անելու ենք կերպով է իրականացվում։ Ես դա մերժել եմ համարում։ Այն ամենը, ինչ կոչվում է չափորոշիչներ կամ փորձերը՝ ամբողջովին հեղափոխել մեր արժեհամակարգ, և սկսել դպրոցներից և նախադպրոցականներից, ես դատապարտելի եմ համարում։ Գտնում եմ, որ նախարարը, եթե համաձայն է, որ չգիտեմ որտեղից բերված գաղափարները դատապարտելի են և փոխի դրանք, ինձ համար մեկ կլինի՝ նա է, թե ուրիշը։ Օրհասական խնդիր եմ համարում ամրապնդել և չշարունակել նախկինների քաղաքականությունը դպրոցները քայքայելու ուղղությամբ։Նույն քայքայիչ գործողությունները հիմա էլ անում են քայքայիչ տեխնոլոգիաներով»։
Ը Արայիկ Հարությունյանը պարտավոր է երկխոսել ցուցարարների հետ,-կարծում է իրավապաշտպանը:
Նա հավելեց.«Ի՞նչ է, նա մտածում է, թե ինքը հավե՞րժ է։ Գրագետ մարդիկ պետք է մտածեն, որ հավերժ մարդիկ չկան»։