Այո, ես չեմ բացառում, որ մեր վարկանիշը նաեւ պայմանավորված համավարակի սպառնալիքներով, տնտեսական հետեւանքներով անկում ապրած լինի։ Այս մասին այսօր՝ հունիսի 10-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց Կոտայքի մարզպետ Ռոմանոս Պետրոսյանը:
«Ես բնավ չեմ ասի, թե այսօր իշխանության բոլոր պաշտոնյաներն իդեալական են գործում կամ սրբության սրբոց են: Բնականաբար, մարդը սխալական է, մենք էլ սխալներ թույլ ենք տալիս, բայց դրանք պետք է լինեն մարդկային սխալների թույլատրելիության սահմաններում եւ որեւէ կերպ չանդրադառնան մեր արդյունքների վրա: Դրա վառ ապացույցն է, որ վերջին 1,5 տարվա ընթացքում մի քանի գերատեսչություններ ղեկավարների մակարդակով փոփոխություններ ենք ունեցել: Ուժայիններ են փոխվել, մարզպետներ են փոխվել եւ այլն: Այսինքն թիմը չի կարծրացել, ինչպես նախկինում էր, երբ տասնամյակներով չինովնիկները կառավարում էին՝ անկախ գործունեության որակից»,-ասաց նա: