Սա արդեն Քոչարյանին պատժելու խնդիր է․այս ապօրինություններին մասնակցողները պատասխան են տալու․Օրբելյան (video)
Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, քիչ առաջ մերժեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին ազատ արձակելու պաշտպանների միջնորդությունը։
Նշենք, որ փաստաբանները ներկայացրել էին Քոչարյանի կալանավորումը ՀՀ եւ Արցախի նախկին վարչապետերի անձնական երաշխավորությամբ փոխարինելու, կալանքը վերացնելու եւ նրա նկատմամբ գրավը թույլատրելի ճանաչելու միջնորդությունները։
Նիստից հետո լրագրողների հարցերին պատասխանեց Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպան Արամ Օրբելյանը։
դիտվել է 785 անգամ
ԲԴԽ-ն փաստաբանանների նկատմամբ «խաչակրաց արշավանքի» նախադրյալ է ստեղծում․ Էդուարդ Սարիբեկյան Իրանը բացառել է հարստացված ուրանի արտահանումը երկրից 2018-ից մինչ այսօր Նիկոլ Փաշինյանի օգտագործած զենքն է Դու ուրիշ փողոցի անուն չգիտե՞ս: Թբիլիսյան խճուղով դրան տարեք Սեւանի դաչա Զելենսկին պատժամիջոցներ է սահմանել 46 ռուսաստանցու և Իրանի 2 քաղաքացու նկատմամբ Որևէ կերպ պետք է արդարացնել սեփական գոյությունը․ Արթուր Ղամբարյանը՝ ԲԴԽ հայտարարության մասին Իրանը զիջման չի գնա․ Արաղչի Քչերը գիտեն, որ էդ գաղափարի հեղինակը Անաստաս Իվանովիչն (Միկոյանը) է եղել, ով Մաո Ձեդունի մերձավորն էր, ու հիմք է դրել «չինական կոմունիզմ» ասվածին. Հովասափյան Չարլզ III-ը կաջակցի եղբորը իրավահաջորդությունից հեռացնելու որոշմանը․ The Times Գերմանական Թյուրինգիայի հայ համայնքի նախագահը քրեական հայց է ներկայացրել ընդդեմ Ալիևի Բակո Սահակյանի որդին` Տիգրանը, Բագրատ Սրբազանի համար հանձնուք է տարել բանտ... Կարևոր չէ, թե ով քանի մանդատ կստանա, այլ թե ինչ ներուժ կձևավորվի․ «Միասին» շարժումը վերջնական որոշում չունի ընտրություններին մասնակցության ձևաչափի շուրջ Մեր հանճարեղ կառավարությունը նորից զբաղված է Ազգային «բեսեդկայի» կերպարների փողոցային «ռազբորկաներով»․Արթուր Խաչիկյան Իրանը չի զիջի համաշխարհային տերությունների ճնշման տակ․ Փեզեշքիան ՆԱՍԱ-ն նախատեսում է մարտի սկզբին տիեզերագնացներ ուղարկել Լուսին Հորդանանը քննադատել է գրեթե ողջ Մերձավոր Արեւելքի հանդեպ Իսրայելի իրավունքի մասին ԱՄՆ դեսպանի հայտարարությունը Թրամփի վարչակազմը նախատեսում է վերաբացել Դամասկոսում ԱՄՆ դեսպանությունը Երբ մարդ ուժեղ է լինում, հանգիստ է լինում, մենք գիտենք, թե ինչպես են մարդկանց վախեցնում, սպառնում. Լևոն Քոչարյան Հորմուզի նեղուցում իրականացվող զորավարժությունների ժամանակ Իրանը զենիթային հրթիռ է փորձարկել Փարիզի քաղաքապետը Կիեւին գեներատորներ է նվիրաբերել Մոսկվայում փետրվարի 22-ի և 23-ի եղանակային վտանգի դեղին մակարդակ է հայտարարված Ջերմաստիճանը ողջ հանրապետությունում կնվազի ևս 5-8 աստիճանով. պասվում են տեղումներ Ուկրաինայում կարգավորումն անհնար է առանց ԱՄՆ մասնակցության. Օրբան Հրդեհ՝ Քասախի գազալցակայանում Զելենսկին ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հետ քննարկել է եռակողմ բանակցությունները