«Ծախսել՝ ծախսել եք, աշխատավարձից կբերեք, կտաք»․ վարչապետ (video)
«Կառավարության հաստատած սոցիալական աջակցության 9-րդ ծրագրի շրջանակներում դիմել են քաղաքացիներ, որոնք աշխատում են ԱԻՆ-ում, Ոստիկանությունում, ՊՆ-ում ու ստացել են գումարներ։  Արդեն գրություններ են գալիս համապատասխան ստորաբաժանումներին, որ պետք է վերադարձվեն։ Հիմա ի՞նչ պետք է անեն այդ քաղաքացիները, շատերն արդեն ծախսել են գումարը»,- ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամին դիմելով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ հարցրեց ԼՀԿ-ական Կարեն Սիմոնյանը։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պատասխանեց. «Այդ գումարները պետք է վերադարձվեն, քանի որ նախատեսված են բոլորովին ուրիշ կատեգորիայի մարդկանց համար։ Պետք է ծառայողական քննություններ նշանակվեն, թե ինչպես է այդ ամենը տեղի ունեցել։ Մեկը բանկում 50 մլն ավանդ ունի, գալիս, միջոցառումից գումար է տանում և այլն։ Դա շատ վատ երևույթ է։ Հստակ գրված է, թե ծրագիրն ում է հասցեագրված։ Ցավալի է, որ իրավապահ համակարգում աշխատող մարդիկ, ում կոչումն է, օրինակ, ապօրինության դեմ պայքարելը, այդպես են վարվել։ Ես ամաչում եմ այդ մարդկանց համար․ բաց պատուհանից մտել, դուրս են եկել․․․ Ծախսել՝ ծախսել եք, ձեր բարձրացված աշխատավարձից կբերեք, կտաք»: